Kosovë: Nis hetimi për blerjen e grurit. 9 tonë grurë nuk hynë në rezervat e shtetit
Prokuroria speciale në kosovë ka nisur zyrtarisht hetimet për mungesën e rezervave të grurit dhe vajit. Referuar burimeve që kanë folur për median...
Prokuroria e Bosnjës ngre aktakuzë kundër Millorad Dodik
Zyra e Prokurorit e Bosnjës dhe Hercegovinës ka ngritur aktakuzë kundër presidentit të entitetit të Republikës Sërpska, Millorad Dodik, si dhe kun...
BE-së nuk i mjaftojnë masat që ka marrë Kosova
BE reagon duke i cilësuar hapat e marra nga qeveria për veriun e Kosovës si zhvillim në drejtimin e duhur, por sipas saj, duhen hapa shtesë. Ndërk...
Deputeti grek viziton Fredi Belerin dhe kërcënon Shqipërinë me ‘hapin tjetër në BE’.
Deputeti grek i Partisë Demokracia e Re, Angelos Syrigos ka takuar këtë të premtë në qeli, kreun e zgjedhur të bashkisë së Himarës, Fredi Beleri....
Kurti mik i Dragisha Milenkoviç i akuzuar për krime lufte? Avokati fton kryeministrin e Kosovës të flasë në gjykatë
Kryeministri, Albin Kurti, mund të dëshmojë në mbrojtje të Dragisha Milenkoviç, të dyshuar për krime lufte ndaj popullatës civile në Kosovë gjatë ...
Presidenti i jep mandatin liderit të “Evropa Tani” për formimin e qeverisë në Mal të Zi
Presidenti i Malit të Zi, Jakov Milatoviç i ka dhënë mandatin për përbërjen e qeverisë së re liderit të Lëvizjes Evropa Tani, Milojko Spajiç. Ai k...
Greqia kujtohet për Belerin: Mos e shkarkoni, do të përkeqësoni marrëdhëniet me ne!
Greqia insiston në lirimin nga burgu të Fredi Belerit. Në një intervistë për kanalin televiziv shtetëror, Ministri i Jashtëm i Greqisë, Giorgos Ge...
Të shtënat me armë në Prishtinë: 1 viktimë, 20 të plagosur, mes të cilëve 14 janë gra
Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me të shtënat me armë në një lokal në qendër të Prishtinës, ku thekson se nga ngjarja kanë ngelur të plag...
Papa Françesku thotë se po planifikon të vizitojë Kosovën
Papa Françesku ka paralajmëruar se do të zhvillojë një vizitë në Kosovë. Ai ka theksuar se ende nuk ka asgjë konkrete, por janë duke diskutuar dhe...
Richard Grenell zbulon arsyen që çoi në burgosjen e Thaçit në Hagë: Prokurori u tërbua pse po mbyllej Gjykata Speciale.
I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi gjatë presidencës Trump, në një intervistë për Human Events në qershor të këtij ...