Kurti tërhiqet totalisht pa kushte/ Pranon të gjitha kërkesat dhe afatet e vendosura nga Perëndimi
Pas  tensioneve të shumta në komunat e veriut dhe sanksioneve perëndimore Kryeministi i Kosovës Albin Kurti është tërhequr pa kushte nga qëndrimi ...
Ambient/ Retë e pluhurit nga Sahara ndikojnë në cilësinë e ajrit në Evropën Jugore
Cilësia e ajrit në Evropën Jugore, kryesisht në Spanjë, u ndikua në fillim të javës nga pluhuri nga Sahara që filloi në fundjavë, njoftoi sot Obse...
SHBA sanksionon Vulinin/ Von Cramon: Lëvizjen e amerikanëve ta ndjekin edhe evropianët
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pasi Aleksandar Vulin është sanksionuar nga SHBA-ja. Përmes një po...
Rama: E rrezikshme çfarë po ndodh në veri të Kosovës, mund të bëhet vatër zjarri
Kryeministri Edi Rama shprehet i shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës. Gjatë një bashkëbisedimi me Eksperten e Qendrës Europiane të Kësh...
SHBA për Vulin: Njeri i Rusisë/ Sanksionohet kreu i shërbimeve sekrete serbe
Drejtori i Agjencisë për Siguri dhe Informacion i Serbisë (BIA), Aleksandar Vulin, është futur në listën e sanksioneve amerikane. Kështu bëri t...
Samiti i NATO-s/ Rama flet për Ballkanin: Me Kosovën e Serbinë po merret BE, problem janë grupet kriminale në veri
Presidenti i SHBA-ve ka folur në samitin e NATO-s për situatën në Ballkanin Perëndimor. Kryeministri Edi Rama tha se pasi kësaj teme iu dha rëndës...
Kusari e pranon bisedën me Radojçiç/ Vetëvendosja e pranon, Kusari Lila: Kam folur me Radojiçiç
Publikimi i dokumentit audio, ku dëgjohet një bisedë telefonikë mes shefes së grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila me deputetin e Listë...
SHBA: Radojiçiç, në listë të zezë. Deputetja e Vetëvendosjes bisedoi me serbin e shpallur non grata
Edhe pse nuk pranoi të japë një koment konkret për përgjimet e publikuara ku përfshihet shefja e grupit parlamentar të VV-së Mimoza Kusari – Lila ...
Kosovë/ Reagon opozita pas publikimit të përgjimeve: “Të dorëhiqet Kurti”
Pas publikimit të një audiopërgjimi të shefes së grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila ku komunikon me zyrtarin e lartë ...
Beleri i Himarës dhe marrëdhëniet me Greqinë, Rama pritet të takojë Mitsotakis në samitin e NATO-s
Këtë të hënë kryeministri Edi Rama do të niset drejt Lituanisë ku do të marrë pjesë në samitin e NATO-s. Gjatë qëndrimit në Vilnius, kreu i qeveri...