Serbia dhe Kosova pranuan planin evropian, Rama: Moment historik! Albin Kurti doli nga ‘kurthi i së djeshmes’
Dokordësinë mes Serbisë dhe Kosovës për planin e vendeve evropian për marrëveshjen e normalizimit të marrëdhënieve mes dy vende, Kryeministri Edi ...
Në Qershor, ‘Open Ballkan’ mbahet në Podgoricë. Rama: Nisma ka rijetësuar Procesin e Berlinit
  Kryeministri Edi Rama, në konferencën me homolohun malazez, Dritan Abazoviç theksoi se samiti i radhës të Ballkanit të Hapur do të mbahet në...
Rama për Kosovë-Serbi: Nuk ka asnjë rrugë tjetër përveç marrëveshjes!
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka lëshuar një mesazh të qartë lidhur me dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, duke e thënë qartësisht se Tirana ...
Kurti-Vuçiç në Bruksel: Ambasadori Hill thotë se pritet të themelohet Asociacioni.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Christopher Hill, para takimit mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë...
Dritan Abazoviç: Me Tiranën dërguam mesazhin e bashkëpunimit. Shohim nga e ardhmja!
Sot me mbledhjen e dy qeverive dërguam mesazhin e bashkëpunimit, e përkushtimit drejt të ardhmes. Kështu u shpreh kryeministri i Mali të Zi, Drita...
Shqipëria dhe Mali i Zi janë më shumë sesa fqinj, kemi afrimitet vëllazëror: Edi Rama
Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Podgorica se Shqipëria dhe Mali i Zi janë më shumë se dy vende fqinje, ndaj dhe bashkëpunimi mes dy vendeve duh...
Shqipëri – Mali i Zi, në Podgoricë, mes dy qeverive, nënshkruhen 11 marrëveshje bashkëpunimi
Në kuadër të mbledhjes së dytë të përbashkët midis qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Malit të Zi u nënshkruan disa marrëveshje ...
E hënë, 27, mbledhje e dy qeverive/ Shqipëria dhe Mali i Zi firmosin 9 marrëveshje të hënën
Të hënën, më 27 shkurt, do të zhvillohet mbledhja e dytë e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Malit të Zi. Ajo do të mbahet në ndër...
Bie kështjella e qëndresës: Qeveria e Kosovës të hënën nënshkruhet asociacionin në Bruksel: Ministre Çitaku
Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se në takimin e së hënës që do të m...
Von Cramon: Pala që s’e nënshkruan marrëveshjen do izolohet ndërkombëtarisht: Albanian Post/
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, në një intervistë për Albanian Post, thotë se kryeministri i Kosovës dhe presid...