Kosovë-Serbi/ Serbët bllokojnë hyrjen e kamionëve nga Kosova.
Disa qytetarë serbë kanë bllokuar hyrjen e kamionëve nga Kosova që kalojnë nga pika e Jarinjës. Mediat kosovare shkruajnë se pasditen e sotme, ...
“Nëse nuk lirohen policët, rikthejmë ‘akullin’ me Serbinë”, Rama: Albin dil nga guacka e vetizolimit, mos e humb Veriun
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në veri të Kosovës dhe për konfliktet si dhe për arrestimin e 3 policëve. Në n...
Edi Rama paralajmëron një Republikë të KFOR-it në Veriun e Kosovës
"Kjo do jetë java e rikthimit të akullit mes nesh nëse ata nuk lirohen!" Ka qenë ky paralajmërimi i kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në rast s...
Kosovarët pushues pushtojnë bregdetin shqiptar, pavarësisht thirrjeve për ‘bojkot’
Tensionet e rritura në Kosovë kohët e fundit dhe qëndrimet pro perëndimore të qeverisë së Tiranës, kanë nxitur edhe reagime ekstreme. Albulena ...
Përplasjet në veri/ Media gjermane, shuplakë Albin Kurtit: ‘Kosova jashtë loje!’
Kurti humb mbështetjen e perëndimorëve edhe pse frika e qeverisë së Kosovës nuk është aq pa bazë. Mediat gjermanishtfolëse rreth zhvillimeve të ...
Greqia në dyer të Interpolit: Ndihmë për hetimin e mbytjes së emigrantëve
  Autoritetet greke të zbatimit të ligjit i kanë kërkuar autoritetit policor evropian, Europol, për mbështetje në hetimin e tyre për katas...
Escobar: Ata që refuzojnë partneritetin do të kenë pasoja
I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë të premten se, përshkallëzimi është duke krijuar kushte të vështira për ra...
Kamionë nga Serbia, të ngarkuar me mallra në Shqipëri, bllokohen edhe në Morinë
Vendimi i qeverisë së Kosovës për të bllokuar kalimin e çdo mjeti të transportit më targa serbe nëpërmjet territorit të Kosovës, ka dhënë efektet ...
Gjykata në Kralevë cakton 30 ditë paraburgim për policët e Kosovës.
Zyra e Prokurorit në Kralevë të Serbisë ka njoftuar se i është caktuar masë paraburgimi tre policëve kosovarë, të cilët u rrëmbyen më 14 qershor e...
Serbia lë në burg 3 policët e Kosovës, akuzohen për trafik armësh!
  Tre efektivët e policisë së Kosovës të cilët u rrëmbyen nga forca serbe dy ditë më parë (14 qershor), janë lënë në burg nga Gjykata e Lartë ...