Para 16 minutave/ Kryeministri i Armenisë dha dorëheqjen pas protestave për ‘kapje të pushtetit.
Kryeministri i Armenisë, Serzh Sargsyan ka dhënë dorëheqjen pas disa ditësh protestash të rrugës në shkallë të gjërë kundër tij. “ Mbështetësit...
Armenët nuk pranojnë transferimin e pushtetit ligjor; dalin në rrugë e kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit
Organizatori i protestave anti- qeveritare në Armeni thotë se do të mbajë bisedime me kryeministrin Serzh Sargsyan, sot paradite, e Dielë. Niko...
Ka rënë një avion në Rusi dhe ka marrë jetën e 71 personave
Një avion rus u rrëzua këtë të diel vetëm 10 minuta pas ishte ngritur nga një aeroport i Moskës. Avioni u rrëzua në afërsi të fshatit Argunovo, në...
Mizori në Turqi: Agjencia shtetërore thotë se vajzat mund të martohen që në moshën 9 vjeç.
Agjencia shtetërore e punëve me besimet fetare është vënë nën kritika shumë të ashpra ditën e Enjte, nga opozita kryesore pasi tha se vajzat e rej...
Mbrëmë janë vrarë edhe 9 persona të tjerë në protestat e Iranit
Nëntë persona të tjerë janë vrarë gjatë natës në përplasjet mes protestuesve dhe forcave të sigurisë në Iran. Kjo është nata e gjashtë që protesat...
Frikë nga demonstratat dhe “Pranvera…” e Internetit: Irani bllokon median apss.
Autoritetet Iraniane, të ndodhura para demonstratave më të mëdha që nga viti 2009, kanë bllokuar mediat sociale apss dhe kanë thënë se kushdo që t...
Protestat në Iran: “Grushti i hekurt” ju pret!, kërcënon Garda Revolucionare.
Garda Revolucionare e Iranit ka paralajmëruar protestuesit anti- qeveritar se do të përballen me "grusht të hekurt" nëse revoltat politike vazhdoj...
Rusi: Gjykata Supreme vendos që kritiku i Kremlinit nuk mund të kandidojë për President.
Alexei Navalny, 41 vjeç, kandidat i vetëshpallur për president i Rusisë, thotë se do t’i përgjigjet me protesta dhe avokatët e tij thonë se vendim...
Kush do të jetë kundër Putin në zgjedhjet presidenciale!? Nominohet Navalny.
Politikani opozitar Rus, Alexei Navalnythotë se ka mbledhur firmat e mjaftueshme për tu nominuar si sfidant i Vladimir Putin në zgjedhjet presiden...
Arrestohet taksisi, i dyshuar për vrasjen e diplomates britanike, Rebecca Dykes, në Beirut.
Një burrë i kombësisë Libaneze është arrestuar si i dyshuar për përdhunim dhe pastaj vrasjen e diplomates, në autostradën jashtë Beirutit. Shër...