Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar kërkoi 250,000 vullnetarë për koronavirusin, 405,000 u përgjigjën për 24 orë
OLIVER JJ LANE dhe KURT ZINDULKA   Britanikët i janë përgjigjur thirrjes së qeverisë për vullnetarë për të ndihmuar në mbështetjen e të...
Spanjë, koronavirusi vret 738 njerëz në 24 orët e fundit.
Koronavirusi në Spanjë po përhapet me hapa të shpejtë! Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 738 viktima duke e çuar numrin total në 3,434. ...
Prapë i lartë numri i viktimave në Itali/ 683 persona humbin jetën në 24 orët e fundit, mes tyre edhe 4 mjekë
Në Itali, 24 orët e fundit u konfirmuan 683 njerëz që humbën jetën pas infektimit nga koronavirusi. Po në këtë hark kohor janë identifikuar edhe 5...
Prifti italian vdes nga Coronavirusi pasi i dha ventilatorin një pacienti tjetër
Nga: THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. ROME - Një prift 72-vjeçar në Itali ka vdekur nga koronavirusi pasi ja dha respiratorin e tij një pacienti më të...
Itali/ Infermjerja vret veten, mendoi se kishte infektuar të tjerë
Ishte pozitive me Covid-19, por stresi, lodhja e ndoshta shqetësimi se mund të kishte infektuar persona të tjerë kanë çuar në aktin ekstem një i...
Kancelarja Merkel rezulton negative në testin e COVID-19
Angela Merkel rezulton negative në testin e koronavirusit. Kancelarja gjermane prej dy ditësh ndodhej në karantinë për shkak se kontaktoi një dokt...
Apeli i Salvinit drejtuar Presidentit Mattarella: “Tani mbyll gjithçka”
Lideri i Lega-s iu drejtua presidentit sepse "të tjerët nuk na dëgjojnë". Ja pesë kërkesat e Salvinit për Mattarella-n Giorgia Baroncini - "...
Negociatori kryesor i BE për Brexit, Michel Barnier, ka koronavirus.
  Michel Barnier - Kryenegociatori i Bashkimit Evropian për Brexit, zbuloi të enjten (19 mars) se ai eshte testuar pozitiv për COVID-19. ...
Berluskoni dhuron 10 milion euro për spitalin që po ndërtohet në godinën e panaireve.
Gjesti i artë i presidentit të Forza Italia: "Duhet shpërblyer dhe nderuar në mënyrën më të lartë sakrifica e përditshme e heronjve civilë" Nga...
Mbreti i Spanjës Felipe refuzon trashëgiminë për shkak të skandalit që përfshiu babain
  16 mars (UPI) - Mbreti i Spanjës Felipe VI ka hequr dorë nga trashëgimia e tij personale nga babai i tij i perfshire ne skandal, ish-mbr...