Franca në kërkim të gangsterit që imitoi filmin “Scareface”dhe u arratis me helikopter nga burgu.
Qeveria franceze k pranuar dështimin e mundshëm të sigurisë ditën e  Hënë. Një gangster I njohur e famëkeq ka përdorur një helikopter për të manif...
Emigracioni “e bën ose e thyen” Bashkimin Europian, paralajmëron Merkel
Nga CNN/ Emogracioni mund të jetë ai që "e bën ose e thyen" Bashkimin Europian, tha kancelarja gjermane, Angela Merkel në një fjalim pasionant ...
Berlusconi: “Forza Italia duhet të rinovohet”
Silvio Berluskoni komenton rezultatet e balotazhit të zgjedhjeve lokale të mbajtura dje: nga njëra anë ai merr persiper shpalljen e fitores se qen...
Udhëheqësit evropianë kanë kërkuar të garantohen porte të sigurtë për emigrantët
-Shoqatat bamirëse paralajmërojnë se bllokimi politik po kushton jetë ndërsa Italia refuzon hyrjen e një anijeje tjetër bamirëse që kryen misione ...
Turqia para provës më të friksshme: Do të humbë Erdogan, apo e drejta demokratike!.
Zgjedhësit truq shkojnë sot në qendrat e votimit për të vendosur nëse do t'i japin Erdoganit një mandat të dytë pesë- vjeçar, ose jo. Prova e sotm...
Cili “rom’ nuk është Italian, duhet të lërë Italinë – deklaron Salvini.
Ministri i Brendshëm i qeverisë populiste italiane dhe përfaqësues i krahut të djathtë,  ka lëshuar një britmë duke thënë se ai kërkon një census ...
Më se 1,000 Europian janë vrarë nga azil- kërkues islamik që nga viti 2014/ Breitbart
Më shumë se 1,000 persona Europian  janë vrarë ose plagosur për shkak të shpirtit europian, që nga viti 2015, në sulme të kryera nga azilkërkues i...
Emigrantët e anijes Acquarius më në fund mbërrijnë në Spanjë pas një odiseje njëjavore
AFP/ Te 630 emigrantët, shpëtimi i të cilëve ndezi një vije principale migracioni në Europë, filluan të zbarkojnë në Spanjë të dielën pas një j...
Austria përzë rreth 60 imamë dhe mbyll 7 xhami.
Austria tha të premten se do të përzërë rreth 60 imamë Turq bashkë me familjet e  e tyre dhe do të mbyllë shtatë xhami, si pjesë e masave energjik...
Gjykata Supreme hedh poshtë ligjin e abortit në Irlandën e Veriut.
Aktivistët e të drejtave të njeriut kanë humbur apelin në Gjykatën Supreme mbi ligjshmërinë e ligjit të aborteve në Irlandën e Veriut. Gjykata ...