Amato akuzon Francën për rrëzimin a avionit me 81 viktima. Reagon Meloni: “Këto fjalë janë rezultat i bindjeve personale’.
Ish-kryeministri Xhuliano Amato  ka folur për masakrën e Ustikës ku një avion Itavia DC9  u rrëzua më 27 qershor 1980 dhe si pasojë humbën jetën 8...
BE rrëzon Athinën për ‘Belerin’: Nuk ndërhyjmë në drejtësinë shqiptare!
Reagimet ‘kërcënuese’ të Athinës, për bllokim të fondeve dhe rrugës së shqipërisë drejt BE, janë hedhur poshtë nga Bashkimi Europian. Në reagimin ...
Zjarret u marrin jetën 40 njerëzve në Mesdhe
Nga: BBC Më shumë se 40 njerëz kanë vdekur – shumica prej tyre në Algjeri – shkaku i zjarreve të Mesdheut që rrezikojnë një numër të madh të fs...
Çmendet moti në Itali/ Stuhi, rrufe, erë, përmbytje; pema zë poshtë një 58-vjeçare: FOTO
Pas disa ditëve me temperatura ekstreme të larta, një pjesë e Italisë është përfshirë nga moti i keq me stuhi e përmbytje. Mediat...
Parlamenti Europian kërkon arrestimin e Lukashenkos
Komiteti i Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian i ka kërkuar Gjykatës Ndërkombëtare Penale (ICC) të shqyrtojë një urdhër arresti për presiden...
Rama pret nesër liderët e Rajonit dhe komisionerin e BE-së për Zgjerimin, Kurti nuk ka konfirmuar pjesëmarrjen
Edi Rama vijon përpjekjet paraprake për të mirëpritur në tetor në Tiranë takimin e radhës së Procesit të Berlinit. Pas turit dy ditor në gjithë...
Video e komike e NATO-s e ndarë nga kryeministri/ Nga Macron e Biden deri te Rama me automatik në dorë
Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka ndarë në “facebook”  një video komike nga Samiti i NATO-s  ku shfaqen të gjithë liderët me vitin kur s...
SHBA sanksionon Vulinin/ Von Cramon: Lëvizjen e amerikanëve ta ndjekin edhe evropianët
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pasi Aleksandar Vulin është sanksionuar nga SHBA-ja. Përmes një po...
Turqia heq veton/ Stoltenberg: Erdogan do të mbështesë anëtarësimin e Suedisë në NATO
Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg tha të hënën se Turqia ka pranuar të mbështesë anëtarësimin e Suedisë në aleancën ushtarake. Stoltenberg, Erdogan...
Çfarë pritet të ndodhë sot në Samitin e NATO-s
Sot dhe nesër (11 dhe 12 korrik), udhëheqësit e shteteve anëtare të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO) do të takohen në Vilnius ...