(Foto: njëri nga viktimat, Artian Cara) 

Dy viktima në moshë të re u shënuan në orët e fundit në vend, si pasojë e koronavirusit.

Njëri është një 27-vjeçar nga Kavaja, dhe tjetra një farmaciste nga Kruja.

I riu i cili vuante nga talasemia dhe që ishte asimptomatik nga Covid-19, është 27-vjeçari Artian Cara.

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se 27-vjeçari nga Kavaja, ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit vaskular cerebral.

Ndërkohë Urdhrit i Farmacistëvve të Shqipërisë ka reaguar për ndarjen nga jeta të farmacistes, duke zbuluar edhe identitetin e saj, Xhire Çitozi (Gjereti).

Farmacistja e ndjerë ishte e martuar dhe nënë e tre fëmijëve.

Deri më tani ka shkuar shkon në 125 numri i viktimave, qysh nga nisja e pandemisë, ndërkohë që aktualisht të shtruar në spital ndodhen 22 pacientë në gjendje kritike, mes tyre 12 të intubuar.

VERITAS.COM.AL