Etiketa: is_tag

SHBA/ Të shtëna me armë gjatë paradës së 4 korrikut, raportohet për 6 viktima
Gjashtë persona janë vrarë në Çikago, ndërsa 31 janë plagosur gjatë paradës së 4 korrikut në Highland Park, sipas policisë. Të paktën 10 autoambulanca janë thirrur pasi një person i armatosur h...
Tërmeti në Bosnje/ Humb jetën një 27 vjeçare
   Një grua e re ka vdekur dhe të paktën tre të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti të fuqishëm që ka goditur Bosnje-Hercegovinën në orët e vona të 22 prillit. ...
Raketat ruse godasin stacionin e trenit në Kramatorsk! Të paktën 30 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur.
Më shumë se 30 njerëz janë vrarë dhe mbi 100 të tjerë janë plagosur në një sulm me raketa ruse në stacionin e trenit në Kramatorsk. Kramatorsk ishte një nga stacionet më lindore që ende funksionon...
Pas 32 ditësh shënohet viktima e parë nga COVID, i pavaksinuar!
Pas 32 ditësh në 24 orët e fundit është shënuar viktima e parë nga COVID në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë shënuar edhe 30 raste të reja me COVID. "Pavarësisht përpjekje...
Fataliteti i Capitolit u identifikua si një veterane e Forcave Ajrore nga Kalifornia; 3 vdekje të tjera janë raportuar
Një grua e cila u qëllua fatalisht brenda Capitolit të SHBA të Mërkurën u identifikua më vonë si Ashli Babbitt, një veteran prej 14-vjetesh e Forcave Ajrore të SHBA që jetonte në San Diego, sipas ...
COVID19/Hidhet nga kati i tretë i “Shefqet Ndroqit”, ndërron jetë 60-vjeçari nga Rrësheni
Një 60-vjeçar nga Rrësheni është vetëhedhur nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi” në Tiranë, ku ka ndërruar jetë. Sipas burimeve, Leonard Skabona kishte 2 ditë i shtruar në spital dhe në...
Covid19/ Pacienti hidhEt nga ballkoni i Spitalit Infektiv: 69-vjeçari ndodhet nën kujdesin e mjekëve
Policia e Tiranës ka dhënë një informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në spitalin Infektiv, ku një pacient u hodh nga ballkoni. Sipas policisë, 69-vjeçari me inici...
COVID19/ Të dy që humbën jetën sot, ishin të moshës së re.
(Foto: njëri nga viktimat, Artian Cara)  Dy viktima në moshë të re u shënuan në orët e fundit në vend, si pasojë e koronavirusit. Njëri është një 27-vjeçar nga Kavaja, dhe tjetra një farmaci...
Covid19/ Ndërron jetë një pacient i shtruar në Spitalin Infektiv.
  Bëhet me dije  se pacienti që ndërroi jetë vuante nga ceroza në mëlçi, ndërsa ishte transferuar nga Shërbimi i Sëmundjeve Interne në QSUT, që është shndruar sëfundmi në vatër të përhapjes së...
Koronavirusi vret çdo ditë e më shumë në Itali, 627 viktima në 24 orët e fundit
Shifrat mortore po rriten frikshëm në Italinë fqinje. 627 viktima të tjera janë regjistruar në Itali në 24 orët e fundit ndërkohë që të infektuarit e rinj janë 4670. Në konferencën për shtyp të...