LSI si garipe përballë Gjermanisë
Nga Luan Rama* E lexova me vëmendje deklaratën e ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, të publikuar gati dy orë më parë....
Lideri i Koresë së Jugut dhe Kim i Koresë së Verit brohoriten tek ecin së bashku për në samit.
Presidenti i Koresë së Jugut dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un udhëtuan së bashku përmes Pyongyang ditën e Marte, përmes mijëra qytetarëv...
Koreja e Veriut përplas raketën mbi qytetin e vet, shkakton “dëme të mëdha dhe vraje’.
Koreja e Veriut, aksidentalisht ka përplasur një raketë mbi një qytet koreano- verior në periferi të Phenianit, duke shkaktuar një shpërthim dhe f...
Raketa e fundit e Koresë së Veriut, rrezik botëror. Mund të kapë komplet Amerikën, thotë Pheniani.
Koreja e Veriut ka lëshuar raketën me rrezen më të gjatë deri më sot. Ajo ka bërë 1000 kilometra duke rënë në Detin e Japonisë, njofton Pentagoni....
VIDEO/Një moment dramatik në Korenë e Veriut: Ushtari arratiset për në Jug, edhe i plagosur.
Një ushtar i forcave të Koresë së Veriut është arratisur për në Korenë e Jugut, përmes ndjekjes dhe plumbave të kolegëve Veriorë. Ai u plagos, por...
Hakerat e Koresë së Veriut ‘vjedhin planet e luftës të SHBA- Kore e Jugut’/ raportet.
(Në dokumentet e vjedhur përfhihet gjithashtu- sipas raportimeve- një plan për vrasjen e liderit të Koresë së Veriut,  Kim Jong-un)/ Hakera nga...
Bombarduesit Amerikan dëshmojnë forcë mbi hapësirat e Koresë së Veriut.
Bombardues të Shteteve të Bashkuara kanë fluturuar ngjitur me bregun lindor të Koresë së Veriut duke demonstruar opsione ushtarake të afta për të ...
Kriza në Veri: Shtetet e Bashkuara kërkon ngrirjen e aseteve të Kim Jong-un.
Shtetet e Bashkuara ka një varg sanksionesh të reja në Kombet e Bashkuara kundër Koresë së Veriut, ku përfshihet edhe ndalimi dhe ngrirja e asetev...
Putin kundër sanksioneve. Koreanët e Veriut “më mirë hanë bar se heqin dorë nga arma bërthamore”, tha ai.
Presidenti Rus, Vladimir Putin, ka thënë se vazhdimi i mëtejshëm i sanksioneve kundër Koresë së Veriut është ”i panevojshëm”, duke thënë se “ata m...
SHBA i kërkon OKB-së: “Sot është dita kundër Koresë së Veriut, nesër është shumë vonë!’.
  (FOTO: Nikki Haley (Djathtas) duke biseduar me te derguarin e Britanise,  Matthew Rycroft para takimit te Keshillit te sigurimit te OKB)...