Pas përgjigjeve dhe kundërpërgjigjeve ndaj Kryeministrit Edi Rama sa i përket votimit të reformës zgjedhore, presidenti Ilir Meta ka vendosur të marrë një pushim duke shkuar në plazhin e Durrësit (Gjiri i Lalezit).

Në postimin e tij Meta shprehet se pas një dite intensive , rikthimi në Durrës është reflektues.

Postimi i plotë i Metës:

“Pas një dite intensive, rikthimi në bregdetin e Durrësit është shumë frymëzues, por edhe reflektues.”

VERITAS.COM.AL