Etiketa: is_tag

Rama tregon afatin: Ligji për rritjen e pagave do të miratohet këtë të enjte në Parlament
DIBËR- Kryeministri Edi Rama u shpreh se ligji për rritjen e pagave në parlament do të miratohet në seancën plenare të kësaj të enjteje. Sipas tij, rritja do të nisë të aplikohet menjëherë dhe ...
Rama për Putinin: ‘Synimi i tij i vërtetë është që do të gjunjëzojë Perëndimin. Ukraina është sebepi!’
Kryeministri Rama tha se synimi i vërtetë i Vladimir Putinit është të mundë Perëndimin, jo Ukrainën. “Ai diktatori atje në Kremlin nuk e ka filluar luftën për Ukrainën. Ukraina është sebepi. E ka ...
Një drejtor banke, kandidat i socialistëve për Dibrën
I preferuari i socialistëve për të fituar bashkinë Dibër në zgjedhjet e pjesshme të 6 Marsit është një drejtor banke. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu duke iu referuar burimeve nga PS, r...
‘Po vjen Basha!’ Në Dibër e presin dhe e shoqërojnë, si Berishën, me makina.
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka udhëtuar drejt Dibrës në kuadër të aksionit politik të miratuar më 18 dhjetor nga Kuvendi Kombëtar.  Pas mbledhjes së Kës...
Hapet sot Rruga së Arbrit, banorët festojnë me muzikë e valle: Ëndërr e jona prej vitesh!
Sot hapet provizorisht rruga e Arbrit, me kalim bypass tek tuneli i Qafë-Murrzit. Policia rrugore sqaron për Report Tv se aksi do të monitorohet nga patrulla përgjatë 24 orëve njësoj si rruga e Ko...
Ja ku ishte epiqendra e tërmetit me magnitudë 4.9.
Nje termet i forte eshte regjistruar diten e sotme ne Tirane dhe disa qytete te Shqiperise. Ngjarja ka ndodhur ne oren 8.10. Lekundja ka qene e forte dhe eshte ndjere ne Tirane, Elbasan dhe ...
Prokurori i Përgjithshëm, Çela, kërkon nisjen e hetimeve për tre prokurorë të Dibrës.
Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela i ka kërkuar Inspektorit të Lartë të Drejtësisë të nisë hetimin për tre prokurorë të Dibrës, mes tyre edhe kryeprokurorin e këtij institucioni. Dy prokuro...
Dibër, vëllai vret vëllanë 23 vjeç, flet fqinji: Nuk kanë qenë djem të këqinj, por mendja lajthit
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak pas mesnate në fshatin Alabegi në Maqellarë. Shtetasi Florian Tonuzi 26-vjeç në rrethana ende të paqarta, dyshohet se ka goditur më mjet prerës vëllain e tij Ben...
Personi me lekë që u kap nga Xhelal Mziu është eksponent i LSI/ Reagon PS e Dibrës
Qytetari që u kap të enjten në Dibër me para për të blerë vota nuk është i Partisë Socialiste, por i LSI-së. Kështu ka deklaruar Shtabi Elektoral i PS Dibër, në një informim për opinionin publi...
Thirrja shokuese ‘për armatosje’ që nxit dhunë, hetohet në gjendje të lirë Xhelal Mziu
Është proceduar penalisht në gjendje të lirë për veprën penale "Thirrjet për armatosje ose marrje të padrejtë të komandës", kandidatit për deputet i PD-së Xhelal Mziu. Mziu gjatë një takimi ele...