-‘Ne jemi duke menduar pe ndodhi, ndoshta sepse unë jam një mbështetës i madh Trump, ‘ tha pronari i shtëpisë duke treguar pse vendbanimi i tij ishte në shënjestër-

Një burrë nga Michigan thotë se ai ishte në shënjestër për shkak të bindjeve të tij politike pasi të paktën një eksploziv u hodh në shtëpinë e tij të shtunën në mëngjes, sipas raporteve.

Pronari i shtëpisë së St. Clair Shores, i cili dëshironte të mbetej anonim, tha se ai dhe e dashura e tij ishin në një dhomë gjumi në katin e sipërm në kohën e një shpërthimi, i cili copëtoi xhamin dhe shkaktoi çarje në tavan, raportoi FOX 2 i Detroit.

“Ne dolëm dhe kishte një rrëmujë të madhe këtu”, tha pronari i shtëpisë. ” Isha duke pirë duhan kur ndodhi, dhe unë mora në telefon dhe thirra 911 dhe ata u shfaqën shumë shpejt.”

Ai shtoi se kishte dëgjuar dy ‘bum’ me zë të lartë dhe se fqinjët “menduan se një bombë shpërtheu”.

Videoja e mbikëqyrjes së incidentit tregoi një burrë që vraponte deri në shtëpinë e tij dhe hidhte një eksploziv përmes një dritareje, sipas stacionit televiziv. Një regjistrim tjetër kapi një burrë që vraponte nga një kamion-marrëse dhe hidhte një eksploziv të dytë.

“Ne vërtet ishim të frikësuar. Unë dua të them kur ndieni shtëpinë tuaj duke u dridhur dhe shpërthyer dhe tymosur, ju nuk e dini se çfarë po ndodh, ”tha pronari i shtëpisë për Detroit WDIV-TV.

VERITAS.COM.AL