AFP

Qyteti i Vatikanit (AFP) – Vatikani tha se Papa Françesku e dha lutjen e Angelus të Dielën nga ekrani, dhe jo personalisht nga dritarja e tij me pamje nga Sheshi i Shën Pjetrit nga shqetësimi për përhapjen e koronavirusit të ri.

“Lutja u transmetua përmes ekranit drejtpërdrejt nga Vatikani News dhe në ekranet në Sheshin e Shën Pjetrit,” tha Vatikani në një deklaratë.

Veritas.com.al