Etiketa: is_tag

Meta doli i acaruar nga SPAK, shoqëruesi e tërheq prej krahu dhe përpiqet ta mbajnë larg gazetarëve
Kreu i PL-së, Ilir Meta ka dalë pas më shumë se 3 orësh nga Prokuroria e Posaçme. Në videon e mëposhtme shihet sesi Meta i cili ishte tërbuar nga marrja në pyetje, tërhiqet prej krahu nga shoqë...
Edhe Ilir Meta, një ditë pas Monikës, paraqitet në SPAK: ‘Po shkoj tek Dum Dumani!’
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është paraqitur paraditen e së enjtes në Prokurorinë e Posaçme. Për gazetarët, Meta është shprehur se: “Dum Dumani është ai që s’guxon t’i përmendë emrin...
Kur t’i trokasë drejtësia në derë, do thotë: “Ja, s’jam mirë nga trutë!”
Nga Ardit Rada Ilir Meta e ka nisur rilindjen e tij politike me akte të habitshme. Edhe pse beson se ngjallin debat në publik, në fakt të gjitha kanë përfunduar në nivelin e memeve. Herë duke i...
Berisha drejt arrestimit, a është i frikësuar Ilir Meta? Si përgjigjet kreu i PL
Aleati i tij i ngushtë, ish kryeministri Sali Berisha po shkon drejt një arrestimi, por a është vetë i frikësuar? Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta tha në një konferencë për gazetarët, se...
Ilir Meta paraqitet në SPAK. Ai thotë se e kanë thirrur për telenovelën CEZ-DIA.
Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta është paraqitur mëngjesin e kësaj të Mërkure në SPAK. Mësohet se ai do të merret në pyetje nga prokurorët e posaçëm për çështjen e CEZ-DIA. Në një deklara...
Ilir Meta paraqitet në SPAK. Arsyeja: Fshehje pasurie?, Afera CEZ-DIA?, Dosja e lobimit?, apo vjedhja e floririt?.
  Ilir Meta paraqitet në SPAK, nuk dihen arsyet! Për ish-Presidentin Ilir Meta ka disa çështje që janë hapur për të në Prokurorinë e Posaçme, konkretisht 6 dosje. Po cilat janë 5 dosjet...
Daja i Ilir Metës financoi LSI-në dhe mori miliona euro tendera nga ish-kryebashkiakët
Teksa Ilir Meta ka nisur të flasë për luftë kundër korrupsionit pas ndryshimit të emrit të partisë nga LSI në Partia e Lirisë, Report Tv sjell sot për herë të parë të dhëna zyrtare, të cilat ngren...
Për shkak të aleancës me Berishën, amerikanët ndërpresin komunikimin me Ilir Metajn
Sali Berisha dhe Ilir Metaj kanë firmosur dje marrëveshjen elektorale për zgjedhjet vendore të 14 Majit. Por kjo marrëveshje nuk është pritur aspak mirë nga amerikanët.  Një burim diplomatik t...
Ilir Meta troket në zyrën e Sali Berishës, po flasin për zgjedhjet apo për ‘Amerikën’?
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zhvilluar mëngjesin e së martës një vizitë në selinë e Partisë Demokratike, ku është takuar me Sali Berishën. Sipas të dhënave paraprak...
Meta takohet me Yuri Kim dhe thotë se ishte ‘kënaqësi të diskutonim…’.
Pas disa përplasjeve në distancë, kryesisht në prag të zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të vitin 2021, kohë kur Ilir Meta ishte në president, por ishte mjaft aktiv në fushatën elektorale ku...