Që në mëngjes, një makinë që vinte nga Greqia me pesë persona në board, ka dalë sot nga rruga në një segment rrugor të fshatit Zvezdë.

Makina tip “Nissan” është e regjistruar në shtetin grek dhe drejtohej nga shtetasi shqiptar Q.T, banor i Cërrikut. Edhe pasagjerët, që u plagosen gjithë janë banorë të Cërrikut ose Gramhsit.

Ata u transportuan në spitalin e Korçës për ndihmë mjekësore.

Një nga pasagjerët, me emrin B.T. ndodhet në gjendje të një dëmtimi të rëndë.

/Veritas.com.al/