Sot 5 vite nga miratimi i Reformës në Drejtësi/ 155 gjyqtarë e prokurorë të shkarkuar, 174 të konfirmuar në detyrë! 56 u dorëhoqën nga ‘frika’ e Vettingut
Koment/  22 korriku është një datë e rëndësishme për historinë e vendit, pasi me duartrokitje, pas një sërë negociatash, 140 deputetët e Kuvend...
Bosi i drogës, Agim Çerma, i dënuar përjetë në Shqipëri, u lirua nga Gjykata e Lezhës
Agim Çerma, bosi shqiptar i drogës i arrestuar dje nga DEA amerikane dhe Policia kolumbiane, ka qenë i dënuar në Shqipëri me burg përjetë. Mediat ...
Dosja e Saimir Tahirit në Gjykatën e Lartë do të relatohet nga Ilir Panda si relator dhe jo nga Sokol Sadushi. Shorti ishte hedhur gabim.
Dosja penale në ngarkim të ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, do të vazhdojë procesin gjyqësorë me kryesues të seancës Ilir Pandën relator...
Kryeministri Rama: ‘Do ndërtojmë rrjet antikorrupsion në të gjithë shërbimin publik!’
Kryeministri Edi Rama tha se vizioni për ta shndërruar shëndetësinë në një pikë referimi për të gjithë rajonin po ecën në rrugën e duhur. Por l...
Rovena Voda mbërrin në Gjykatë me patrullën e policisë! Dëshmitarja ndihet keq dhe përfundon në spital
Ish-zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda ka mbërritur mëngjesi e sotëm në GJKKO, ku do të zhvillohet seanca në ngarkim të saj, pasi u vu në 'arre...
DW: Të korruptuarit “e paprekshëm” në Tiranë dhe kali i betejës SPAK
Korriku 2021 mund të futet në historinë e drejtësisë së re, të reformuar në Shqipëri si fillimi i funksionimit të saj dhe i ndëshkimit të “të papr...
Pagesa për një vend pune/ Arrest për zv.ministren e brendshme, Rovena Voda.
GJKKO ka vendosur të caktojë masën e sigurisë “arrest shtëpie” ndaj ish zv.ministres së Brendshme Rovena Voda pasi akuzohet për korrupsion. A...
SPAK akuzon kryetarin: Për abuzim me tenderin e druve dhe tentativa për të penguar zgjedhjeve të 30 qershorit.
SPAK njofton sot se ka dërguar në Gjykatë ish-kryetarin e Bashkisë së Pogradecit, Eduart Kaprin dhe 5 ish-punonjësit e kësaj bashkie, të akuzuar...
SPAK dërgon në Gjykatë ish-kryebashkiakun e PD të Pogradecit, Eduart Kapri dhe 5 vartësit e tij.
SPAK ka mbyllur sot hetimet për ish-kryebashkiakun e PD në Pogradec, Eduart Kaprin dhe 5 ish-vartësit e tij, ndërsa çështja ka shkuar tashmë në Gj...
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit në SPAK ambasadorin Soreca
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dorëzuar sot në SPAK padinë e saj në adresë të ambasadorit të BE në Tiranë, Luigi Soreca. Në padi Aleanca pë...