Dosja ‘Toyota Yaris’/ Eksperti i kriminalistikës: ‘Basha nuk mban përgjegjësi penale për deklaratat në Kuvend!’
Çfare perfaqesojne deklaratat e Lulzim Bashes per çeshtjen 'Toyota Yaris", per te cilat u therrit ne SPAK? Pse i beri? “Nuk ka pasur besim në d...
Padia kundër FSHF-së, Gjykata e Tiranës i jep të drejtë Bashkisë
Të enjten e 10 shkurtit, Gjykata e Tiranës i ka dhënë të drejtë Bashkisë së Tiranës, në padinë që ky institucion, në cilësinë e aksi...
Ilir Meta firmos padinë për Kuvendin. Ai thotë: ”Iki nëse më shkarkon Kushtetuesja!”
Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një dalje për mediat nga presidenca, ka bërë me dije se është gati padia për Kuvendin për falsifikim dokumen...
Pezullohet nga detyra Ardian Hajdari, anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, merret i pandehur nga SPAK
Është pezulluar nga detyra anëtari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Ardian Hajdari, pasi u mor i pandehur nga Prokuroria e Posaçme...
Shkarkimi i presidentit Meta, Gjykata tërhiqet për vendim.
 Gjykata Kushtetuese është tërhequr për të marrë vendimin për shkarkimin ose jo të presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. ...
Kushtetuesja hap dyert pë herë të tretë. Meta u përgjigjet 70 pyetjeve!
Pas dy seancave ngjashëm me ato maratonë – Gjykata Kushtetuese si rrallë herë – kthehet sërish për të vendosur mbi kërkesën për shkarkimin e Presi...
Dënimi i Saimir Tahirit/ Yuri Kim: Institucionet të vazhdojnë të demonstrojnë se askush s’është mbi ligjin!
Vendimin e gjykatës për të dënuar me burg Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm, me 5 vite burg, për 'Shpërdorim të detyrës', por për shkak të ...
Saimir Tahiri, ish ministër, në burg. Dënohet me 3 vite e 4 muaj
Apeli i Posaçëm i Gjykatës kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), të premten e 4 shkurtit, ka dënuar ish-ministrin e Brendshëm, Sai...
Arrestohet noterja Rezarta Koçi! Në nëntor të vitit të kaluar i ‘hodhën në erë’ makinën. U merrte para qytetarëve duke i mashtruar
Noterja Rezarta Koçi, së cilës iu vu tritol në makinë në nëntor të vitit të kaluar, është arrestuar sot nga policia për vjedhje dhe shpërdorim det...
Në Gjykatën Kushtetuese: Shtyhet sërish gjykimi i Metës, seanca e radhës të hënën.
 Përfaqësuesit ligjorë të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, gjatë seancës gjyqësore për shkarkimin e tij ose jo nga detyra e kreut të sh...