SPAK rrëzon padinë e Metës për Autoritetin e Dosjeve, valë sulmesh e akuzash metiste ndaj prokurorisë
Partia e Lirisë ka nisur sulmet dhe akuzat ndaj prokurorisë, pasi refuzoi të niste hetimet ndaj Autoritetit të Dosjeve. Petrit Vasili dhe avoka...
Dënohet me 3 vite burg ish gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha!
Ish gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha është dënuar përfundimisht me 3 vite burg, nga të cilat do të kryej 2 vite për shkak të gjykimit të shkurt...
Yuri Kim: Ka përpjekje për të joshur ose frikësuar gjyqtarët dhe prokurorët
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, me anë të një postimi në Twitter, bëri me dije se “ne jemi të vetëdijshëm për përpj...
Gjyqtarja që fundosi të drejtën e viktimave të 21 Janarit përjashtohet nga Drejtësia. Ku ta kapësh?, pasuri, integritet e profesion- blozë.
Gjyqtarja e Tiranës, Ariana Caco është shkarkuar nga KPK ditën e sotme. Caco ka qenë pjesë e trupit gjykues së procesit të 21 Janarit. KPK e sh...
U prangos për inceneratorin e Fierit, GJKKO liron nga qelia ish-deputetin Bllako
Gjashtë muaj pasi u prangos me kërkesë të SPAK-ut, ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako, ka lënë qelitë e paraburgimit. ...
Hakerat publikojnë databazën e të gjithë personave të dyshuar për krime; reagon Policia e Shtetit: MEMEX nuk është prekur
“Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyl...
Yuri Kim, magjistratëve në Drejtësi: “Ju sfidoj të jeni të guximshëm”.
Yuri Kim, ambasadorja amerikane në Tiranë, mori pjesë këtë të hënë në ceremoninë e mbajtur për 25-vjetorin e shkollës së Magjistraturës. ...
SPAK trondit sërish Metën dhe Kryemadhin, dërgon letër-porosi në Austri, Qipro e San Marino
lir Meta dhe Monika Kryemadhi janë tronditur sërish nga Prokuroria Speciale. Pas hapjes së dosjes për lobimet në SHBA, SPAK ka nisur hetimet edhe ...
4, 646 metra katrorë ndërtime pa leje në mes të Tiranës i kalojnë shtetit, firmoset akti i parë
4,646 metra katrorë ndërtime pa leje në mes të Tiranës, i kalojnë shtetit me kontratë noteriale. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi kët...
13 kompani lëshuan 1.2 mld lekë fatura fiktive dhe i vodhën shtetit 3 mld lekë, 13 pronarë në arrest!
13 subjekte fiktive, në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kryer një skemë mashtrimi me TVSH me dëm mbi 3 milionë euro. Pas hetimit disa mujor të P...