Rama: Gjysma e parave të fushatës do të përdoren për mbjellje fidanësh
Gjysma e parave të fushatës për zgjedhjet e 14 Majit do të vihen në dispozicion për mbjelljen e fidanëve. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama gj...
Largimi i mjekëve dhe infermierëve në Gjermani, Rama: ‘E diskutuam me kancelarin, do gjejmë një rrugë evropiane’. Scholz: ‘Do hapemi përtej BE’.
Kryeministri Edi Rama dhe kancelari, Olf Scholz, teksa ishin në një konferencë për mediat pas takimit të tyre në Berlin, u pyetën nga gazetarja e ...
Shqipëria dhe Mali i Zi janë më shumë sesa fqinj, kemi afrimitet vëllazëror: Edi Rama
Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Podgorica se Shqipëria dhe Mali i Zi janë më shumë se dy vende fqinje, ndaj dhe bashkëpunimi mes dy vendeve duh...
Rama dhe Erdogan në Forumin TRT në Stamboll: ‘Siguria globale në rrezik nga Rusia! Roli i Turqisë, çelësi për stabilitetin në Europë
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në forumin botëror TRT në Turqi, Stamboll. Në nisje të forumit është takuar dhe me Presidentin e Turqisë, Rexh...
Ndryshime në qeveri/ Belinda Balluku emërohet zv.kryeministre, shkarkohet Ahmetaj
Belinda Balluku emërohet zv.kryeministre, duke zëvendësuar në këtë post Arben Ahmetajn, njoftoi Kryeministri Edi Rama. “Energjia ...
Rikthehet/ e-Albania në funksion për pjesën më të madhe të shërbimeve: Kryeministria
 Përmes një njoftimi zyrtar, Kryeministria njoftoi se e-Albania rikthehet në funksion për 1118, nga 1225 shërbimet elektro...
E-Albania dhe shërbimet publike online pezullojnë aktivitetin, reagon Kryeministria
Kryeministria ka reaguar lidhur me sulmin kibernetikë që njoftoi me herët AKSHI, gjë e cila solli dhe pezullimin e aktivitetit të E-Albenia so dhe t...
Kriza/ Rama me importuesit e ‘shportës’: ‘Garanci sovrane për furnizim me produkte, nëse s’shiten, stokun e blen shteti!’.
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takimi me importuesit, eksportuesit dhe përfaqësuesit e zinxhirit me mallrat e shportës në Tiranë, nga ku i...
Rama për The Guardian: T’u japim mundësinë afganëve që të marrin frymë sërish. E dimë çfarë është të jetosh në diktaturë’
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka dhënë një intervistë për The Guardian ditën e sotme pas vendimit për strehimin e 2 mijë afganëve në Shqipëri....
Edi Rama në Francë, i ftuar nderi nga Instituti Francez i Marrëdhënieve Ndërkombëtare në “Dreka Debat”
Kryeministrin Edi Rama ndodhet në Francë, ku do të zhvillojë takime me disa zyrtarë të lartë të shtetit francez, me synimin për të marrë “OK” për ...