Nga Becchetti te Greqia/ Rama flet për arbitrazhin: ‘Nuk kemi asnjë proces të humbur’.
Shkurtimisht kryeministri Edi Rama foli për atë se çfarë presidenti Ilir Meta e quajti humbje milionash të shtetit nga proceset e arbitrazhit....
Rama: Koronavirusi nuk e ka prekur vendin, ‘mos bini prè e lajmeve të rreme’.
Në një kohë kur koronavirusi duket se është më pranë se kurrë me Shqipërinë, nisur nga fakti që në Italinë fqinje raportohen 2 të vdekur dhe 132 t...
Kryeministri Rama paralajmëron gjyqtarët dhe prokurorët: ‘Keni 48 orë kohë për të deklaruar pasurinë!’
Ndërsa prezantoi njësinë speciale që do të godasë grupin Anti-KÇK, kryeministri i vendit, Edi Rama u ka bërë thirrje gjykatësve dhe prokurorëve që...
Rama takim me ambasadoren Yuri Kim: Në fokus prioritetet e përbashkëta si dy vende aleate.
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur sot në një takim ambasadoren amerikane Yuri Kim. Me anë të një postimi në rrjetin social “twitter” a...
Kathemirini: Për çfarë biseduan Rama dhe Mitsotakis në Nju Jork?!
Kryeministri Edi Rama është takuar në Nju Jork me homologun e tij grek Kiriakos Mitsotakis gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së....
Janë arrestuar ‘katër kafshë deri tani!’. Rama reagon pas vrasjes së Indrid Çelaj në Tiranë, 26 vjeç
Kryeministri Edi Rama ka replikuar me komentuesit në facebook, lidhur me vrasjen e pak ditëve më parë në kryeqytet. Rama është pyetur nga ndjekësi...
Nis transformimi rrënjësor i zonës së Shkëmbit të Kavajës. Rama sjell fotot/
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar foto nga puna e bërë tek Shkëmbi i Kavajës në Golem për sistemimin e rrugëve dhe vendosjen e ...
Rama i kërkon ministrit Lleshaj: ‘Të rritet kontrolli në rrugët e vendit me anë të teknologjisë!’.
Kryeministri Edi Rama i ka dhënë urdhër ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj që të vihet në zbatim teknologjia për kontrollin e rrugëve të vendit...
Krimi elektoral: Qeveria vendos që të ‘shkrijë’ policinë bashkiake
Qeveria ka vendosur që të shkrijë disa nga policitë bashkiake në bashki që drejtohen nga Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim. V...
Rama pak para protestës: ‘Shtetet e Bashkuara nuk e toleron dhunën!’
Pak orë nga nisja e protestës së opozitës së bashkuar kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në twitter. Rama shkruan i vendosur se d...