Kryeredaktori i gazetës Rilindja Demokratike, Bledi Kasmi, ka mbetur i lënduar gjatë përplasjes me policinë para goditën së Ministrisë së Brendshme.

Ka qenë ish-kryeministri Sali Berisha që ka publikuar foton e tij, ku shihet i gjakosur, pasi ka marrë plagë në kokë.

Ai është dërguar në spital dhe ka marrë ndihëm e parë mjekësore.

Postimi i zotit Berisha:

‘Narkobanditët me uniforme përgjakin protestën e opozitës, godasin kryeredaktorin e gazetës Rilindja Demokratike, Bledi Kasmi! sb.