Nga: Lulzim Basha/ Fb

“Brenda dhe jashtë Parlamentit shqiptarët protestuan si në çdo vend europian kur shkelet Kushtetuta dhe dhunohet drejtësia.

E gjithë Shqipëria pa se ky vend ka burra dhe gra, të rinj dhe të reja, qytetarë që ngrihen në këmbë, luftojnë, sakrifikojnë dhe nuk e pranojë shkeljen e Kushtetutës nga një autokrat i lidhur me krimin.

Rrugë tjetër nuk ka! #Liri #Demokraci #Drejtësi’, shkruan Basha në Facebook, ndërsa e shoqëron me një galeri fotosh:

Basha i përgjigjet ambasadorit të SHBA: Protestuam si çdo vend kur i shkelet Kushtetuta