Etiketa: is_tag

Princi Charles do të jetë pasardhësi i Mbretëreshës “një ditë”.
Princi i Uellsit do të jetë kreu tjetër i Commonwealth, lë për të nënkuptuar BBC. Mbretëresha ka thënë se ishte “dëshira e sinqertë”e saj që Princi Charles të jetë pasardhësi dhe në rolin e saj...
FOTO/Mbretëresha iu bën homazhe të vrarëve dhe heronjve të akteve ‘të tmerrshme’ terroriste dhe princit Philip, në fjalimin e Krishtlindjeve.
Mbretëresha e Anglisë ka gjetur rastin që përmes fjalimit të Krishtlindjeve të lavdërojë përgjigjen që i dhanë terrorizmit qytetet e Manchester dhe Londrës, gjatë këtij viti. Gjatë fjalimit në ...
Mbretëresha Elizabeth e Dytë shënon Jubileun Safir.
  Mbretëresha Elizabeth e Dytë, më jetëgjata e botës në sovranitetin mbretëror, sot, e Hënë, vendos një rekord të ri si monarkja e parë e Britanisë që arrin Jubileun Safir, me 65 vjet në f...
“Mos thuaj mama!”, ofendohen njerëzit transgener … Ku mbërriti Bota?! dhe… kundërshtojnë Trump-in!
  Doktorët janë këshilluar që grave shtatzënë që pritet të bëhen nëna t’u thërritet jo “mama” por “person shtatzënë”. Kjo kërkohet me qëllim që të mos ofendohen njerëzit transgender. Kjo ë...
JOHN KERRY FAJËSON BRITANINË PËR DËSHTIMIN E OLANIT NË SIRI.
  (FOTO: John Kerry, sekretar i Shtetit i SHBA)/ Plani i Barack Obamës për sulmet në Siri ishte devijuar papritur nga David Cameron dhe anëtarët Britanik të Parlamentit, tha të Enjtën S...
Brexit: Tim Barrow emërohet ambasadori i ri në BE
(FOTO: Tim Barrow, ambasador i ri i Britanisë së Madhe në BE) -Kryeminstrja konservatore ka gjetur një njohës të mirë të dosjerëve evropian-. Theresa May, kryeministrja britanike ka caktuar,...
Ambasadori britanik në BE jep dorëheqjen tre muaj nga nisja e zbatimit të Brexit
  Nga  Cecile Ducourtieux /   Sipas BBC, Ivan Rogers kish deklaruar se negociatat për daljen nga BE mund të zgjasin një dekadë. Të parashikuara për në mars, ato duhet të hapen b...
Këto Krishtlindje, të parat pa Mbretëreshën; shkaku- një i ftohtë
    (FOTO: Anëtarë të familjes Mbretërore mbërrijnë në kishë pa Mbretëreshën)/ Mbretëresha e Anglisë nuk ka marrë pjesë në meshën e Krishtlindjeve për shkak të një të ftohti që ...
Del në publik portreti i Mbretëreshës në 90 vjetorin e lindjes.
(Nè Foto:  Prince Charles duke buzëqeshur pranë Mbretëreshës, e cila shikon direkt nè kamer) Një fotograf i Mbretëreshës së Annglisë, Elisabeth, dhe princit të Uellsit, është publikuar në shenj...
FOTO: Anglia, si po i përcjell zgjedhjet në Amerikë. Portreti i Donald Trump në flakë… edhe i Hillary-së
FOTO: Anglia, si po i përcjell zgjedhjet në Amerikë. Portreti i Donald Trump në flakë... edhe i Hillary-së Një model i Trump, 11 metra i lartë u dogj nga flaka e fishekzareve në Edenbridge, 50 ...