Etiketa: is_tag

Brexit do të ketë një sukses Titanik, thotë Boris Johnson
  Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, e krahason veten me qenin e Michael Heseltine (një humor miqësor i bërë me ish- zëvendëskryeministrin e Anglisë) teksa foli  ...
Mbrëmë, beteja për të shuar zjarrin në hotelin më të vjetër të Anglisë
Hoteli më i vjetër, ku ka bujtur Lord Nelson, ku është balsamosur trupi i Dukës së Kentit, hoteli që ka pritur yjet e Hollivudit para D-Day , u përfshi në flakë. Më shumë se 100 zjarrfikës për ...
Ekonomia e Mbretërisë së Bashkuar është rritur 0.5% në tre muaj pas votës së Brexit
  Ekonominë e Britanisë e ndihmoi sektori i shërbimit që të rritej më shpejt sa sa pritej në tre muajt pas votës së Brexit-it. Këtë e dëshmojnë shifrat zyrtare britanike Ekonomia u zgje...
Ligji për anëtarësimin e detyruar të bizneseve, absurd dhe taksë e re
  -Qeverinë e akuzojnë përfaqësitë amerikane dhe britanike- Ligji i miratuar të enjten në parlament nga maxhoranca për anëtarësimin e detyrueshëm të të gjitha bizneseve  pranë dhomave t...
Helikopteri i Policisë kap një UFO mbi Bristol, Angli/ Daily Mail
Policia  e Uellsit Jugor janë akoma duke kruar kokën rreth asaj që panë, një UFO që u shfaq në njërën nga kamerat e tyre të Shtunën e kaluar, raporton Daily Mail në Britani. Oficerët, teksa flu...
Lider për Laburistët e Anglisë: Jeremy Corbyn fiton mbi Owen Smith
  Jeremy Corbyn është rizgjedhur si lider i Partisë Laburste, duke mundur lehtësisht sfidantin e tij Owen Smith. Ai fitoi 61.8% të vitave, një fitore më e thellë se ajo e vitit të kalua...