Etiketa: is_tag

Armë “Made in Albania” brenda vitit 2030?
Qeveria shqiptare duket se ka shtuar dozat e ambicies në lidhje me industrinë ushtarake dhe eksportet “Made in Albania”. Madje, duke vënë edhe një afat kohor: vitin 2030. Në fjalën e mbajtur gjatë...
Të shtëna me armë mes një grupi kriminal dhe policisë në kufirin Shqipëri-Kosovë
Këtë të premte janë shënuar të shtëna me armë në kufirin Shqipëri-Kosovë, mes një grupi të strukturuar kriminal të transportit të emigrantëve të paligjshëm dhe punonjësve të policisë në Morinë. ...
Në ish Bllok sekuestrohen armë e kokainë, dy të arrestuar në Tiranë
Dy persona janë arrestuar në Tiranë pasi gjatë kontrollit iu gjet një sasi kokaine dhe një armë zjarri pistoletë. Policia thotë se arrestimi i tyre është kryer në zonën e Ish-Bllokut në kryeqytet,...
Gjermania, më në fund, konfirmon se do të dërgojë tanke Leopard në Ukrainë
Gjermania miratoi këtë të mërkurë të 25 janarit dërgimin e tankeve Leopard 2 në Ukrainë, pas javësh presioni nga Kievi dhe shumë aleatë. “Berlini do të sigurojë një kompani prej 14 tankesh Leop...
Përplasje me armë në Milot, dy të vdekur
Miloti është tronditur mbrëmjen e sotme nga të shtëna me armë zjarri. Sipas burimeve  ka ndërruar jetë Ylli Brahimi si dhe një person tjetër me mbiermër Preçi. Ende nuk dihen motivet, ndërko...
Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një i vrarë dhe 4 të plagosur
Të shtënat me armë zjarri kanë tronditur Tiranën mbrëmjen e 4 janarit. Nga burimet paraprake bëhet me dije se një qytetar ka mbetur i vdekur dhe katër të tjerë janë plagosur. Sipas informaci...
Të shtëna në një lokal në ‘Don Bosko’ në Tiranë, 3 të plagosur! Dyshohet për 1 viktimë
Një sherr mes disa të rinjve në një lokal në 'Don Bosko' në Tiranë, ka përfunduar deri në përdorimin e armëve, duke lënë 3 të plagosur e ndërsa dyshohet edhe për një viktimë. Ngjarja ka ndodhur pa...
Serbia minimizon kërcënimet e sanksioneve Amerikane mbi armët Ruse
Associated Press  BEOGRAD, Serbi (AP) - Serbia do të vazhdojë të marrë armë nga "shtetet mike" përkundër një kërcënimi të madh të sanksioneve Amerikane në rast të dërgesave të mëtejshme nga Rus...
Më shumë armë Ruse për Serbinë pavarësisht kërcënimeve për sanksione nga SH.B.A.
DUSAN STOJANOVIC, Associated Press   BEOGRAD, Serbi (AP) - Serbia ka marrë një sistem të sofistikuar anti-aeroplan nga Rusia, pavarësisht sanksioneve të mundshme amerikane kundër shteti...
Shtëpia e Bardhë: Një burrë qëllon dhe plagos veten me armë jashtë murit rrethues.
(FOTO: Televizionet tregojnë policë të mbledhur përballëhyrjes veriore të Shtëpisë së Bardhë)/ Një burrë raportohet të ketë qëlluar veten jashtë Shtëpisë së Bardhë në Uashington, sipas shërbimi...