Etiketa: is_tag

Ministri Hasani takohet me homologun e Azerbajxhanit: Marrëveshja për vizat dhe hapja e ambasadave do nxisë bashkëpunimin mes dy vendeve
Gjatë punimeve të Forumit të Diplomacisë në Antalia, ministri i Jashtëm Igli Hasani ështa takuar me homologun e Azerbajxhanit, Jeyhun Bayramov. Hasani thotë se marrëveshja për heqjen e vizave, e c...
Rama nga Azerbajxhani: Synojmë të ndërtojmë një qendër të gazit natyror të lëngshëm në Vlorë.
Kryeministri  Edi Rama ndodhet në Baku të Azerbajxhanit, si i ftuar nderi i Presidentit Ilham Alijev, për të adresuar Samitin e 10-të të Korridorit Jugor të Gazit, si edhe për të diskutuar për ecu...
Rama në Azerbajxhan: Korridori jugor i gazit e ka bërë Evropën më të sigurt. T’i orientojmë investimet drejt energjisë së ripërtëritshme
“Nuk mund të jem më i përulur sesa kaq nga mikpritja që më është ofruar sot. Dhe nuk mund të ndihem më i nderuar nga fjalët që presidenti përdori për të përshkruar natyrën e marrëdhëniet midis Aze...
Rama- Aliyev/ Azerbajxhani mund ta shpëtojë Ballkanin nga ndikimi energjetik rus
Një vizitë e fundit e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në Azerbajxhan, ku janë zhvilluar bisedime të mëtejshme me presidentin azer, Ilham Aliyev, sa i përket çështjeve si en...
Rama në Azerbajxhan: Mes dy vendeve do të punojmë për gazifikimin e Shqipërisë!
Kryeministri Edi Rama, i cili kreu një vizitë zyrtare në Zaerbajxhan, ka thënë se mes dy vendeve do të punohet për gazifikimin e Shqipërisë.  Në një deklaratë në Azerbajxhan, Rama u shpreh se eksp...
Kryeministri Rama mbërrin në Azerbajxhan, pritet nga zyrtarë të lartë
 Kryeministri Edi Rama ka mbërritur këtë të enjte në Azerbajxhan, ku është pritur nga zëvendëskryeministri Shahin Mustafayev, zëvendësministri i Punëve të Jashtme Khalaf Khalafov dhe zyrtarë...