Etiketa: bin-laden

New York Post/ Profecia e Bin Laden në 2010: Joe Biden do ta çojë SHBA drejt katastrofës!
The News York Post thotë se Osama Bin Laden e kishte paralajmëruar një herë grupin e tij terrorist të Al Kaedës që të mos e shënjestronte Joe Bidenin, sepse ndante bindjen që ai do të trashëgo...
Mbesa e Osama bin Laden: ‘Vetëm Presidenti Trump mund të ndalojë sulmin e dytë si në 9/11’.
Një sulm tjetër i ngjashëm me 11 shtatorin është i mundur nëse Joe Biden zgjidhet president, mbesa e Osama bin Laden, Noor bin Ladin, i tha kohët e fundit New York Post në intervistën e saj të par...
Çfarë mendonte Osama bin Laden për zëvendëspresidentin Joe Biden?!
Nga: Fox News/ Usama bin Laden dëshironte të vriste Presidentin e atëhershëm Barack Obama në mënyrë që Joe Biden, njeri "plotësisht i papërgatitur"  të merrte përsipër postin si president dhe  ...
Donald Trump konfirmon vdekjen e djalit të Bin Laden, Hamza bin Laden
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump të shtunën ka konfirmuar se Hamza bin Laden, djali me flokët si i ati, Bin Laden, themelues i Al-Qaeda, është vrarë në një operacion kundër terrori...
Hamza, biri i Bin Laden ‘vritet në një sulm ajror’
Hamza Bin Laden, djali i ish themeluesit të al-Qaeda, Osama Bin Laden, vdiq gjatë një sulmi ajror- raportojnë mediat Amerikane, duke cituar zyrtarë të shërbimeve të Inteligjencies. Vendi dhe da...
SHBA ofron 1 milion $ shpërblim për djalin e Osama bin Laden-it
  Një shpërblim prej 1 milion dollarë për informacion mbi djalin e udhëheqësit terrorist të Al-Qaeda-s Osama bin Laden ishte ofruar të enjten nga Departamenti i Shtetit i SHBA. Vendndod...
Flet nëna e Bin Ladenit: “Ju tregoj djalin tim Osama”
Il Guardian ka intervistuar nënën e Osama Bin Ladenit ekskluzivisht pasi ka marre autorizimin nga udhëheqja saudite  Nga: Eugenia Fiore/ "Ndërsa shikoja kullat e shkatërruara në Liban, më er...
CIA zbulon dokumentin: Osama Bin Laden po gjuante për të vrarë Princin Harry!
Një dosje ‘top sekret’  zbuluar nga vetë CIA, tregon se Osama Bin Laden kishte dokumente të Princ Harry dhe se e ka regjistruar planet e tij për dislokime në Irak. Mjeshtri i Al-Qaeda shkarkoi ...
Edward Snowden mahnit me të vërtetën e tij mbi Bin Laden.
(FOTO: Snowden dhe Bin Laden)/ Nuk ka dyshim se Central Intelligence Agency (CIA), dhe Federal Bureau of Investigation (FBI) e të tjerë bëjnë punë të mira, por është po kaq e qartë se ata janë ...
Djali i preferuar e Bin Ladenit në listën e zezë amerikane të terroristëve
(Në foto: Djali më i vogël i Osama Ben Laden, Hamzai,shfaqet në këtë foto e nxjerë nga një videoregjistrim i kanalit televiziv al-Jazeera, më 7 nëntor 2001)/. Djali i preferuar i Osama Bin Lade...
Faqja 1 prej 212