Etiketa: is_tag

Të lindurit e këtij shekulli nuk besojnë më se Mbretëria e Bashkuar është Vend Kristian.
Më pak se një e treta e të lindurve në këtë shekull (pas vitit 1990)  besojnë se Britania është një vend Kristian, ndërsa më shumë se 40 për qind thonë se Anglia nuk ka ndonjë identitet specifik f...
Izraeli iu kërkon hebrenjve të lënë Francën e të kthehen në atdhe pas krizës së UN
Ministri i Mbrojtjes i Izraelit iu ka kërkuar hebrejve që ndodhen në Francë të lënë atë shtet dhe të kthehen në atdheun e tyre, Izrael, pas rezolutës së Kombeve të Bashkuara që dënon procesin e ndër...
Britania dhe Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa dhe avionë për të ndaluar Rusinë
Robin Emmott dhe Phil Stewart , shkruajnë për Reuters nga Brukseli se Britania tha të Mërkurën se do të dërgojë avionë luftarakë në Rumani vitin e ardhshëm. Ndërsa shtetet e Bashkuara premton trup...
ISIS mund të sulmojë Perëndimin në qoftë se humb Mosulin
Militantët e Shtetit Islamik mund të sulmojnë Perëndimin  në qoftë se shtyhen për t'i nxjerrë nga Mosuli, deklaroi ministri për zhvillimin ndërkombëtar në qeverinë Angleze, Rory Stewart, departame...
Thuajse një e pesta e prindërve në Britani pendohen për emrin që kanë zgjedhur për fëmijën
  Një sondazh i kryer online ku morën pjesë 1000 prindër, i kryer nga forumi i fëmijëve Mumsnet, zbuloi se 18% e prindërve janë penduar për emrin që iu kanë zgjedhur pasardhësve të tyre; p...
Flet babi i vajzes se vrare ne Britani
Babai i vajzës shqiptare të vrarë në Londër disa ditë më parë, ka thyer heshtjen në këto ditë zie për të duke zbardhur ngjarjen e ndodhur atje. Kujtojmë se shtetasja Elidona Demiraj u vra me thikë...