Etiketa: is_tag

Bordi i Karburanteve në Gjykatën Kushtetuese, deputetët e PD-së thonë se është ngritur për qëllime përfituese!
Partia Demokratike zyrtare ka qenë e pranishme në Gjykatën e Kushtetuese në lidhjen me padinë ku kërkohet shfuqizimi i bordit të karburanteve. Pasi kanë përfunduar seancën e tyre, grupi i PD-së...
Inflacioni drejt rënies, stabiliteti i çmimeve – një objektiv: Guvernatori Sejko
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, këtë të hënë të 30 janarit ka prezantuar raportin e tranzicionit të BERZH-it, Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Sejko në fjalën e tij u...
Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve
Ulet me 4 lekë çmimi i naftës në vend. Me vendim të Bordit të Transparencës duke nisur nga pasditja e sotme çmimi i naftës do të jetë 203 lekë/ litri ndërsa ai i benzinës 191 lekë/ litri. ...
Rritet çmimi i naftës, nga sot do të shitet me 210 lekë!
Janë publikuar çmimet e reja të vendosura nga Bordi i Transparencës për naftën, benzinën dhe gazin. Duke nisur nga sot ora 18:00 nafta do të kushtojë 2 lekë më shumë, pra nga 208 lekë që ishte do ...
Shqipëria, një nga vendet më të lira europiane për të jetuar
Shqipëria është një nga vendet më të bukura të Ballkanit, por jo vetëm. Natyra e saj mahnitëse dhe kushtet e përballueshme të jetesës, e kanë bërë Shqipërinë të preferuar për shumë të huaj. Kë...
PD padit në Gjykatën Kushtetuese bordet për caktimin e çmimeve.
Nënkryetarja e Komisionit të Ligjeve, deputetja e PD, Dhurata Çupi, ka bërë të ditur se ka dërguar një kërkesë këtë të martë në Gjykatën Kushtetuese për shfuqizimin e bordeve për caktimin e çm...
Ndryshon çmimi i karburanteve në vend
Çmimi i naftës dhe gazit është ulur, ndërsa i benzinës është rritur me 6 lek për litër. Bordi i Transparencës, në mbledhjen e kësaj të marte, vendosi që çmimi i ri i naftës të jetë 255 lekë për...
Rama: Çmimi i naftës, vërtet i lartë; por po mbajmë inflacion të ulët duke rimbursuar energjinë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se Shqipëria është vendi me inflacionin më të ulët në rajon dhe arsyeja kryesore për këtë, sipas tij, është se Qeveria e r...
Abuzimi/ 1 kg qershi 3 mijë lekë, sa ndihma e qeverisë për çdo pensionist!
Nga: Eliza Gjediku/ 1 kg qershi sot kushton 3 mijë lekë të reja, kurse një kg bamje 1200 lekë të reja. Janë vlerat më të fundit të çmendur në tregun e fruta perimeve në Tiranë Nga monitorimet e...
Bordi i Transparencës vendos për çmimet e reja të karburanteve
 Bordi i Transparencës në Shqipëri, në mbledhjen e tij të radhës më 13 prill ka vendosur që çmimi me pakicë i naftës do të jetë 226 lekë për litër. Benzina, nga ana tjetër do të shitet ...