Etiketa: is_tag

Vaksinim për të gjithë, që nga e hëna/ Për një javë mund të vaksinohen të gjithë personat mbi 18 vjeç
Nga dita e hënë do të nisë java e hapur e vaksinimit të personave mbi 18 vjeç. Fillon në 19-25 korrik. Ministria e Shëndetësisë thotë se kjo nuk do të jetë e fundit. Do të ketë edhe jave e dit...
Numri i të vdekurve nga Coronavirusi godet 4 milion në të gjithë botën ndërsa varianti Delta përhapet
Ndërsa vendet nxitojnë të vaksinojnë qytetarët e tyre, numri global i të vdekurve kaloi 4 milion të Mërkurën, sipas Universitetit Johns Hopkins. Varianti Delta po përhapet nëpër disa vende ku v...
COVID19/ Frika nga varianti Delta, shtetet evropiane përshpejtojnë vaksinimin
Në një kohë që infeksionet me variantin Delta po rriten orë pas ore, shtete evropiane po përpiqen të përshpejtojnë vaksinimet kundër koronavirusit. Në garë me kohën, për të shmangur që spitalet...
Ministria e Shëndetësisë/ Rakacolli: ‘Jemi në alert për variantin ‘Delta’, është shumë infektues! Vaksinat mund ta parandalojnë
Në vendin tonë nuk është identifikuar asnjë rast me variantin e ri të virusit COVID, 'Delta', i cili është edhe më infektues. Kështu tha në një intervistë për Report Tv, zv.ministrja e Shëndetësis...
Gjirokastra, Dibra, Kukësi dhe Korça ‘të pastra’ nga COVID! Sot asnjë humbje jete.
Gjirokastra, Dibra, Kukësi dhe Korça janë katër qarqet që tashmë e kanë fituar betejën me COVID, ku aktualisht nuk kanë asnjë rast të ri me koronavirus! Ndalur në raportimin ditor, mësohet se fatm...
Gjermania heq kufizimet e kalimit kufitar për qytetarët shqiptarë/ DW
Shtetasit nga Shqipëria lejohen sërish të hyjnë pa kufizime në Gjermani. Duke filluar nga e diela, më 20 qershor, shtetasit nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut do të lejohen të hyjnë s...
KE: “Shqipëria vend i sigurt. Publikohet lista e shteteve ku duhet të hiqen kufizimet e udhëtimit.
KE e ka konsideruar Shqipërinë një vend të sigurt nga pandemia e COVID, duke e futur në listën e shteteve që vendet e BE-së duhet të heqin kufizimin e udhëtimit. Pas një rishikimi për heqjen ...
BE heq kufizimet për lëvizjen e shqiptarëve në vendet e Unionit. Rama: ‘Ia dolëm edhe kësaj sfide!’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas heqjes së kufizimeve nga BE, ku i dha edhe Shqipërisë një dritë jeshile.  Kryeministri Rama postim ne Facebook: LAJMI QE PRISNI  Bashkimi Europian ka ...
Mbërrijnë 25 mijë vaksina Sputnik/ Manastirliu: ‘Po i afrohemi shifrës gjysmë milioni të vaksinuar me dy dy dozat, rreth 1 milionë me të parën.
Kanë mbërritur sot 25 mijë doza të vaksinës Sputnik, për të vijuar procesin e vaksinimit masiv në të gjithë vendin. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Institut...
SHBA e rëndit Shqipërinë te vendet me rrezik të ulët infektimi nga COVID!/ Ambasadore Yuri Kim
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA e ka futur Shqipërinë te vendet me nivel të ulët rreziku të infektimit nga COVID. Duke nisur që nga dita e djeshme 7 qershor, CDC e ka s...