Etiketa: is_tag

COVID19/ Sot ishte dita e parë kur humbin jetën 6 pacientë
Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot se janë 139 raste të reja të prekura nga Covid 19, ndërkohë që kanë humbur jetën 6 pacientë, duke e cuar në 182 numrin total t♪7 viktimave në vend. Po ashtu ...
COVID19/ Hiqni dorë nga grumbullimet dhe festat. Janë kthyer në vatra infektimi: Manastirliu, ministre e Shëndetësisë
Ministrja e Shëndetësisë në një mesazh për qytetarët tha se duke parë situatën institucionet po përgatiten për të marrë të gjitha masat. Por Manastirliu theksoi se në këtë luftë me virusin ne...
Covid-19/ Ndërrojnë jetë 6 pacientë, konfirmohen 101 raste të reja
Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë në dy spitalet Covid 6 pacientë me koronavirus. Ndërkohë, numri i infektimeve vijon të mnbetet i lartë, ku në 24...
In extremis/ Humb betejën me koronavirusin mjeku pneumolog 53, dhe elektricisti 28 vjeç.
Ndërron jetë nga koronabirusi një tjetër mjek. Burimet thanë  se mjeku pneumolog Anibal Byberi ka humbur jetën për shkak të koronavirusit. Byberi, 53 vjeç, ishte shtruar tek ish-Sanatoriumi në ...
COVID19/ tre vatrat e nxehta në Tiranë, ruhuni nga Fresku, Astiri dhe Kodra e Diellit.
Tre zona në Tiranë konsiderohen si vatra të “nxehta” të përhapjes së covid-19: Kodra e Diellit, Fresku dhe Astiri. Një mjeke infeksioniste gjatë një takimi me ministren e Shëndetësisë, Ogerta...
Pronarët e restoranteve të Prishtinës i hedhin çelësat në ndërtesën e qeverisë
PRISHTINE, Kosovë - Një grevë një-orëshe midis pronarëve të restoranteve dhe kafeneve të Kosovës ka kërkuar të ngrejë shqetësimet për ato që ata shohin si mungesë të mbështetjes nga qeveria gjatë ...
Erion Veliaj preket nga coronavirusi: ‘Jam mirë, unë dhe familja’.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj është prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka konfirmuar vetë ai nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Kryebashkiaku shkruan se pas testit është njo...
COVID19/ Humbin jetën dy të rinj- një mësues nga Shkodra dhe shoferi i ministres Spiropali
( FOTO: Mësuesi nga Shkodra, Gazion Rusi)/  Rëndohet bilanci i COVID-19 në Shqipëri. Pas mësuesit 39-vjeçar Gazion Rusi, nga Shkodra, një gardist 58-vjeçar ka ndërruar jetë sot në spitalin Infe...
COVID19/ 126 infektime në 24 orë, si asnjë ditë tjetër më parë, dhe 4 viktima
Shqipëria ka shënuar sot një tjetër rekord sa u përket infektimeve në 24 orë. Mësohet se nga 504 testime të kryera, 126 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Ndërkohë, në spitalin ‘Shef...
COVID19/ Evropa pret valën e dytë. Mbyllen baret e natës në Katalonjë
Zyrtarët spanjollë të shëndetësisë kanë paralajmëruar se vendi mund të ketë hyrë tashmë në valën e dytë të koronavirusit ndërsa Franca, Gjermania dhe Belgjika, të gjitha, kanë raportuar rritje...