Etiketa: is_tag

Ne po kalojmë në fazën e dytë të betejës me virusin, thotë Boris Johnson
Francis Elliott,| Chris Smyth, Shkollat janë vendosur të qëndrojnë të mbyllura muajin tjetër pasi Boris Johnson përgatitet të parashtrojë një grup të kufizuar ndryshimesh mbi bllokimin brenda d...
Pse nuk duhet të stresoheni për rritjen në peshë gjatë bllokimit
Pse nuk duhet të stresoheni për rritjen në peshë gjatë bllokimit   SALLY KUZEMCHAK, MS, RDDietologe e licensuar PRILL 29, 2020 Ka shumë batuta që qarkullojnë rreth gatimit nga str...
Më 11 maji mund të kemi lehtësim, hapja e korridoreve ajrore…
Kryeministri Rama është në një lidhje live në Facebook ku është shprehur se më 11 maji mund të lehtësohen disa masa. Kryeministri Rama: Do të vazhdojmë të hapemi me shumë kujdes dhe në kët...
Covid-19/ Rama: S’ka për të pasur ulje pagash e pensionesh
Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi ‘Live’ me qytetarët në rrjetet sociale ka folur rreth situatës së Covid-19 në vend. Ditët e fundit është përfolur rreth uljes së pensioneve për të p...
Tirana, si një ditë para shpërthimit të Covid19
Tirana sot i ngjan një ditë normale, qytetarë të shumtë kanë dalë në rrugë pa ndonjë arsye të fortë. Të moshuarit duket sikur kanë harruar këshillat e bluzave të bardha. Covid 19 fatkeqësisht...
Shahini: Mbyllen shkollat për këtë vit, do të hapen vetëm për maturantët.
TIRANË – Viti akademik 2019-2020 do të mbyllet, pa mundur që nxënësit dhe studentët të rikthehen në ambientet e shkollave për shkak të koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Arsim...
“COVID 19 në temperatura 24° dhe me lagështi të lartë zhduket për 2 min”/ Eksperti italian: ‘Por duhet kujdes!’
Teorive jo te pakta se virusi ne vere do te dobesohet nga temperaturat e larta, i shtohet sot edhe nje deklarate e dhene nga eksperti italian, keshilltar i ministrit te Shendetesise. Për disa n...
30 viktima në Shqipëri/ MSH: 52-vjeçari që humbi betejën me COVID-19, prej 8 ditësh në reanimacion i intubuar
Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga koronavirusi në vend, ku një person ka humbur jetën mëngjesin e sotëm. Viktima është një burrë 50-vjeç, nga Kruja. Ai ishte prej disa ditësh i intubuar, nd...
Bill Gates thotë se kriza do të kushtojë ‘dhjetëra trilion dollarë’.
Chris Ciaccia | Fox News Pasi bashkëthemeluesi i Microsoft Bill Gates shtroi një plan se si të rihapet ekonomia Amerikane, ai tha se fondacioni i tij filantropik do të përqendrohet kryesisht në...
Kina mund të ketë 50 herë më shumë raste të koronavirus sesa pretendohej, thotë një zyrtar i administratës Trump
Nga: Fox News/ Ndërsa bashkësia ndërkombëtare, përfshirë qytetarët kinezë, shtron pyetje në lidhje me numrin e rasteve të koronavirusit të qeverisë kineze dhe shkallën e vdekshmërisë së kombit ...