Etiketa: is_tag

COVID19/ Bie ndjeshëm numri i të shtruarve dhe i urgjencave në dy spitalet.
Kjo javë nis me lajme të mira nga 2 spitalet Covid, pasi numri i të shtruarve ka rënë ndjeshëm krahasuar me javën e kaluar, sakaq edhe numri i urgjencave. 10 në terapi intensive dhe 4 në intubi...
Covid-19/ Ditë më e keqe se një ditë më parë: 5 jetë të humbura dhe 112 raste të reja.
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 112 raste të reja dhe 5 humbje jete në vendin tonë, si pasojë e Covid-19. Në 24 orët e fundit 132 qytetarë e kanë fitu...
COVID19/ Këta 24 orë janë Infektuar 168 persona dhe humbiën jetën 4 pacientë.
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë infektuar 168 persona. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 76 raste në Tiranë, 15 raste në Lezhë, 13 raste ...
COVID19/ Edhe 24 orët e fundit, 2 viktima. U kryen 864 testime, 152 dolën të infektuar.
Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 2 viktima dhe 152 të infektuar me COVID-19. Në tërësi janë kryer sot 864 testime teksa viktimat janë shënuar në dy spitale...
4 viktima dhe 155 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë informoi sot se janë 155 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në vend dhe 4 persona kanë humbur jetën. Dr.Marjeta Dervishi nga Instituti i Shëndetit Publik tha...
Covid-19/ Ambasada e SHBA-së: ‘Sigurojmë transport për 12 ekipe gjurmuese në Shqipëri’.
Ambasada Amerikane në Tiranë njofton se SHBA po siguron transport për 12 ekipe gjurmuese në Shqipëri, të cilët do të mbështesin strategjinë e Ministria e Shëndetësisë për të përshkallëzuar tes...
COVID19/ Rekord infektimesh, në 24 orët e fundit dy viktima dhe 158 raste të reja.
Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë kryer 864 testime dhe janë konfirmuar 158 persona pozitivë me COVID-19, gjithashtu janë shëruar 57 pacient. Ministria e  Shëndetësisë raporton për dy vikti...
Covid-19/ Fillon procedura e terapisë me plazëm, Manastirliu apel për dhurimet vullnetare
Tiranë – Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, nëpërmjet Qendrës Kombëtare të Dhurimit të Gjakut, dy spitaleve universitare, Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” dhe Spitalin...
COVID19/ Humb jetën Alfred Koçi, 40 vjeç, specialist i Arsimit Tiranë; pak ditë pas të jëmës.
Specialisti i Drejtorisë Arsimore në Tiranë, 40-vjeçari Alfred Koçi ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Lajmin e hidhur e bën të ditur drejtoresha e Zyrës Arsimore të Tiranës, e cila the...
COVID19/ Vdes ish kryetari i Bashkisë së Lushnjës në një spital në Turqi.
Ka humbur jetën nga Covid-19 ish-kryetari i bashkisë së Lushnjes, Albert Sanxhaku i LSI. Sanxhaku kishte disa ditë që ishte prekur nga Covid-19  dhe pas shtrimit në spitalin Infektiv u dërgua...