Etiketa: is_tag

TRONDITËSE: SUEDIA QË NUK U MBYLL NGA KORONAVIRUSI, PËSOI VDEKJET MË TË SHUMTA.
(Suedezëve u ishte thënë të ruajnë distancën sociale, por nuk u vendos mbyllja).  Vendimi kontravers i Suedisë për të mos imponuar një bllokim të rreptë në përgjigje të pandemisë Covid-19 çoi n...
COVID19/ 20 persona të infektuar gjatë 24 orëve të fundit/ Shkon në 1184 numri i të prekurve.
Ka kapur shifrën 1184 numri i personave te prekur me koronavirus ne vendin tone, me 20 raste te reja ne 24 oret e fundit. Prej tyre 15 ne Tirane, dy ne Kruje, dy ne Durres dhe nje ne Kamez. Pre...
Covid19/ Ndërron jetë një pacient i shtruar në Spitalin Infektiv.
  Bëhet me dije  se pacienti që ndërroi jetë vuante nga ceroza në mëlçi, ndërsa ishte transferuar nga Shërbimi i Sëmundjeve Interne në QSUT, që është shndruar sëfundmi në vatër të përhapjes së...
“Virusi tani është zhdukur”. Ja studimi që e dëshmon.
Fjalët e profesorit Zangrillo kanë tronditur botën shkencore. Por nje studim shpjegon qartë se çfarë po ndodh Valentina Dardari Polemika mbi polemika pas fjalëve të pronancuara nga Profesori...
Covid-19 mbyll shërbimin e mjekësisë interne në QSUT, 40 të prekur, 5 personel në Infektiv, një pacient i intubuar
Shërbimi i mjekësisë interne në QSUT është mbyllur si pasojë e COVID-19 në orën 15:00 të ditës së shtunë. Tre pacientët e mbetur në këtë shërbim, njëri prej tyre i diagnostikuar me COVID-19 janë t...
COVID19/ Kjo fundjavë e parë pa kufizime
Pas më shumë se dy muajsh, kjo është fundjava e parë pa kufizime, që në mes të muajit mars, kur në vendin tonë rezultoi personi i parë pozitiv me covid-19. Kjo e shtunë dhe e diel do të jenë s...
Donald Trump: Amerika ndërpret marrëdhëniet me Organizatën Botërore të Shëndetit!
Presidenti Donald Trump njoftoi të Premten në Shtëpinë e Bardhë se Shtetet e Bashkuara ndërpret marrëdhëniet e saj me Organizatën Botërore të Shëndetit. Presidenti tha se zyrtarët kinezë nuk ar...
Koronavirusi rikthehet në Lushnjë/ Të infektuar 4 persona, kontakte me të ardhur nga Tirana
Raste të reja me koronavirus janë regjistruar ditën  e sotme në Lushnjë. Pozitiv me COVID-19 kanë rezultuar katër persona, të cilat dyshohet se janë kontakte të ardhur nga Tirana, sipas “News24...
Rasti i parë me koronavirus në Sarandë, e prekur një turiste ukrainase
Konfirmohet rasti i parë me Covid 19, në Sarandë. Bëhet fjalë për një shtetase ukrainase, e cila ka ardhur për pushime në Sarandë. Prej 7 muajsh ajo ishte vendosur në Tiranë, ndërsa ka deklarua...
Covid19/ 26 infektime të reja, mes tyre 12 mjekë, të gjitha në Tiranë.
Edhe 26 raste të reja në Tiranë, asnjë rast në zonat e tjera, shkon në 1076 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Dr. Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik informoi sot rreth...