Etiketa: covid19

Stabilizohet Boris Johnson pas marrjes së oksigjenit, s’kishte nevojë për ventilator
Fox NeWs raporton se shëndeti i kryeministrit Britanik, Boris Johnson është stabilizuar pasi ka marrë oksigjen Boris Johnson-t i është vënë oksigjen gjatë natës, por nuk ishte e nevojshme për v...
New York bie në makth: “Varros të vdekurit në parqe”
Shumë të vdekur në New York, ku kërkohet zgjidhje për ata që nuk mund të varrosen. Institucionet mendojnë për gropa në parqet publike Giuseppe Aloisi Ekziston një hipotezë e re, e cila po me...
CoVid-19/ Këshilli i Lartë Gjyqësor pezullon veprimtarinë deri më 22 prill 2020
Duke marrë shkas nga vijimi i situatës së fatkeqësisë natyrore në vend e krijuar nga virusi COVID-19, Këshilli i Lartë Gjyqësor mori vendimin për të vijuar pezullimin e veprimtarisë dhe shërbi...
Boris Johnson e ka kaluar natën në trajtim intensiv nga Covid19
Kryeministri Boris Johnson e ka kaluar natën në terapi intensive në një spital në qendër të Londrës pasi simptomat e koronavirusit erdhën duke u përkeqësuar. Downing Street tha se ai u dërgua n...
NGA TI PRITET NDRYSHIMI I BOTËS
  Nga: Astrit Patozi/ Karantina të privon nga shumë të drejta, por jo nga fantazia. Fjala vjen, ti mund ta mendosh veten suedez e të pretendosh që jeta të vijojë normalisht, me restorante, ...
Rritet prapë numri i viktimave në Itali; sot 636.
ITALI- Numri i viktimave të shkaktuar nga Koronavirusi në Itali vijon të mbetët i lartë. Pas lajmeve te djeshme qe u kosntatua nje renie, sot perseri numri i ngjit lart. Sipas të dhënave të...
Pse OBSH dështoi me koronavirusin? OBSH është më shumë ‘Kineze’ se Organizatë Botërore
Nga Lawrence Freedman Ndërsa qeveria japoneze llogariste koston e shtyrjes së Lojërave Olimpike të Tokios për në vitin e ardhshëm, Taro Aso, zëvendëskryeministri i vendit, nuk e mbajti dot zhgë...
Kina Komuniste duhet të paditet për pandeminë e koronavirusit, thotë një Think Tank Britanik.
Nga BREITBART NEWS Një think tank Britanik ka thënë se shtetet perëndimore ku dhjetra mijëra njerëz kanë vdekur dhe ekonomia e të cilave është dëmtuar nga koronavirusi Kinez, duhet ta padisin s...
Kërkimet në Google mund të jenë një mjet i dobishëm në luftën e koronavirusit
një ekonomist dhe ekspert për të dhëna të rëndësishme shkruajti një artikull në New York Times të Dielën, sipas të cilit termat e kërkimit në Google mund të ndihmojnë zyrtarët e shëndetësisë të pë...
COVID19/ Humbja e një pacienti 90-vjeçar në Infektivin e Tiranës e çon numrin në 22
Një pacient 90-vjeçar ka humbur jetën në spitalin infektiv, si pasojë e tromboembolisë pulmonare, duke e çuar kështu në 22 numrin e vdekjeve nga koronavirusi në Shqipëri. Raportohet se 90-vjeça...
Faqja 49 prej 50« E para...102030...4647484950