Etiketa: is_tag

Reshjet e shiut do të vijojnë/ Java e ardhshme do të jetë më e ftohta e dimrit
Reshjet e shiut që kanë përfshirë vendin tonë kanë sjellë përmbytje në qytete të ndryshme dhe kjo ka shqetësuar jo pak qytetarët, që i druhen vështirësive që mund të hasin në ditët në vijim. ...
Në fundjavë nisin reshjet e para të borës.
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët. Gjatë pasdites vranësirat do të shtohen duke bërë që të shtunën në zonat malore të fillojn...
Ngrin gjithë vendi, temperatura deri në -11 gradë/ Kjo javë, kulmi i dimrit.
Meteorologët parashikojnë një javë të ftohtë, duke qenë se jemi  në kulmin e dimrit. “Temperaturat të hënën do të kenë rënie të ndjeshme. E hëna dhe e marta parashikohen të jenë dy ditët më të ...
Bashkë me acarin po mbërrijnë edhe virozat e gripit; kujdes!
Me mbërritjen e temperaturave të ulëta ka nisur edhe sezoni i gripit në vendin tonë. Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, njofton se janë...
Mot i keq: Mbërrin ajri polar, temperaturat 10 gradë nën mesataren
Të Shtunën dhe të Dielën dy ditët më të ftohta me reshje dëbore edhe në zonat e ulta në zonat jug-qendrore të Adriatikut. Nga e hëna përsëri presion i lartë dhe klimë e butë Nga: Alessandro Fer...
Dimri erdhi, maja e Gjallicës zbardhet nga bora
  Ditët e fundit temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe reshjet e shiut kanë qenë prezente në të gjithë vendin. Kurse në Kukës kanë rënë edhe reshjet e para të borës. Maja e malit ‘Gjal...
Reportazh/ Nga 20 cm., në 1 metër borë, vendi sot është zgjuar në një dimër kulmor.
Reshjet e borës gjatë natës deri sot në mëngjes kanë prurë një gjendje akoma më të vështirë për vendin. Trashësia e borës shënon nga 20 centimetra deri 1 metër. Lajme ka nga gjithë vendi, që ng...
Përfundimisht u ndamë me vjeshtën; por java që vjen ka pak zbutje të motit.
Me vjeshtën e zgjatur me temperatura të larta u ndamë këtë fundjavë. Vendi ynë është përfshirë nga reshje shiu dhe dëbore duke filluar nga nata që lamë pas, për të vijuar edhe gjatë ditës, por duk...
Bie temperatura në Korçë deri minus 10 gradë.
Temperaturat në Korçë kanë zbritur deri në -10 gradë, duke bërë që të gjitha akset të jenë të pakalueshme pa zinxhirë. Fshati turistik i Dardhës vijon të mbetet thuajse i izoluar; po ashtu vësh...
Atdheut t’i hiqet një stinë!
  Frrok Çupi/ Kësaj here doli e tepërt një stinë e atdheut: Dimri. Ky prishi shumë punë dhe shumë vizatime të shtetit mbi “lumturinë” e shtetasve: Ra borë dhe nxiu gjithë sukseset. Ngriu...