Etiketa: is_tag

Rikthehet dimri, bora zbardh veriun e juglindjen, ja situata në akset rrugore
Vijon moti i paqëndrueshëm në vend për shkak të rrymave Arktike që po ushtrojnë aktivitetin e tyre në Mesdhe. Teksa pjesa më e madhe e territorit të vendit është përfshirë nga reshjet e shiut shoq...
Çfarë parashikohet për motin? Do të dalim nga ‘pranvera’ ku jemi- direkt në dimër të fortë!
Kthjellime, vranësira por jo reshje, këto janë kushtet e motit të javës së parë të janarit 2023 megjithëse shpejt, në javën e dytë të muajit do të ketë reshje të konsiderueshme në territor. ...
Stuhia Malik godet Evropën Veriore, disa të vdekur
(Suedi – Disa pemë ranë mbi makina të parkuara në qendër të Malmö). Erërat e forta kanë goditur Mbretërinë e Bashkuar, Danimarkën, Poloninë dhe Gjermaninë, duke lënë qindra mijëra sht...
Kaloi nata e acartë me temperatura nën zero në të gjithë vendin, por çfarë pritet për sot.
Reshjet e dëborës dhe ngricat nga temperaturat e ulëta kanë qenë prezente në një pjesë të madhe të vendit, por Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka rrugë të bllokuara. Kontraktorët me m...
Temperaturat nën zero dhe ngrica pushtojnë vendin! Kukësi arrin deri në -16 gradë
Temperatura nën zëro, i ftohti i acartë dhe ngricat kanë pushtuar vendin tonë ditët e fundit. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe ngrica, por vranësira më të shp...
Vjen dimri me temperatura të ulëta dhe reshje dëbore, bllokohen disa zona malore! Rruga e Arbrit kalohet me zinxhirë
Me një “vello” të bardhë është zgjuar mëngjesin e sotëm Shqipëria, nga Thethi, Peshkopi, Llogara, Korçë, Dardhë. Ndërsa fshatrat malorë në Kukës, Dibër dhe Korçë janë bllokuar nga dëbora. Gjatë...
Këtë vit na pret një dimër i ftohtë, stuhia e energjisë po afrohet e fuqishme.
Nga Gerta Zaimi/AP Menjëherë pas vizitës së tij në Abu Dhabi në takim me liderë botërorë, kryeministri Edi Rama nuk pruri lajme të mira. Të dielën e 3 tetorit, ai i paralajmëroi sh...
Në Qafë Thore bora ka arritur në 3 metra. Qarku Shkodër, ja akset e bllokuara.
Reshjet e borës në vend kanë shkaktuar jo pak probleme në qarkullim, ku shumë akse kanë vështirësi kalimi. Në qarkun Shkodër situata paraqitet si më poshtë: 1. Aksi rrugor Bogë-Qafë Thore-Br...
Dita e fundit e rrugëve të ngrira: Lëvizja e mjeteve- pa probleme në të gjitha rrugët nacionale.
TIRANË- Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se qarkullimi i mjeteve kryhet pa probleme në të gjitha akset kombëtare. Në informacionin e fundit mbi gjendjen e akseve kombëtare, ARRSH informo...
Temperatura ulet deri në -11 gradë celsius në Korçë
Gjatë natës në qarkun e Korçës  nuk ka pasur reshje bore. Megjithate temperatura më e ulët ka shënuar -11 gradë celsius. Të gjitha akset  rrugore janë të hapura  dhe të kriposura. Kalueshmëria ...