Etiketa: is_tag

Të paktën katër të vdekur në Florida nga shembja e urës pranë Universitetit
Të paktën katër persona kanë vdekur dhe dhjetë të tjerë janë plagosur pasi ra këmba e një ure në Florida, afër Universitetit Ndërkombëtar të Floridas në Miami, sipas zyrtarëve. Ekipet e shpëtim...
Trump për FBI: “E humbët kohën me ‘ndërhyrjen ruse në zgjedhje’ sinjalet për masakrën e shkollës i latë të shkojnë!
Presidenti Donald Trump i ka bërë vërejtje FBI-së për humbjen e sinjaleve që u dhanë para sulmit me armë të Mërkurën në një shkollë në Florida. Agjencia kishte " humbur shumë kohë për të provua...
Sulmohet me armë një shkollë në Florida; 17 nxënës të vrarë.
Të paktën 17 persona kanë vdekur pasi një djalë 19 vjeçapi zjarri në një kompleks të një shkolle të mesme në Parkland, Florida, tha policia. I  dyshuari si autor njihet me emrin Nikolas Cruz, n...
Florida ekzekuton të dënuarin për dy vrasje para dekadash.
Florida ekzekutoi  një të burgosur të Enjtën i cili ishte dënuar për vrasjen e dy personave një natë kur ishte i dehur, dekada më parë. Michael Lambrix, 57 vjeç, vdiq nga inxheksioni vekjeprurë...
Pronari i që i la qentë të vdesin lidhur jashtë shtëpisë kur iku nga ‘Irma’, do të ndiqet penalisht
Një pronar i pas shpirt e la qenin e tij në një kolibe jashtë shtëpisë dhe u nis që të mbrohej për  vete nga uragani ‘Irma, mund të ndiqet penalisht. Zyrtarët e kujdesit për kafshët, shpëtuan 4...
Një në katër shtëpi në Florida Keys është ‘shkatërruar’ nga Irma. Presidenti Trump nesër në Florida.
Të evakuarit nga uragani Irma po kthehen në shtëpi, në skenën ku ka ndodhur shkretimi në Florida Keys. Ata ndodhen para një fakti tashmë të raportuar dhe të prekshëm se një e katërta e shtëpive ja...
Pas katastrofës: Banorët e Florida-s kthehen në shtëpi me frikë për 10.000 që refuzuan të largohen. FOTO.
Vala masive 10 këmbë që mbuloi rrugët dhe ndërtesat dhe e ndau Florida Keys nga kontinenti, zbriti në Tampa. Uragani Irma ka degraduar deri në fuqinë e një stuhie tropikale, por është akoma e r...
Florida nis operacionin e madh të asistencës pas uraganit Irma.
Ekipet e ‘kërkimit dhe shpëtimit’ në Florida janë bërë gati që të zgjasin afatin  punës natë e ditë për të zbuluar sa është shtrirë dëmi i shkaktuar nga Uragani Irma. Stuhia e fuqishme është do...
Presidenti Donald Trump do të shkojë “shumë shpejt” në Florida
Presidenti Donald Trump ka thënë se ka planifikuar të udhëtojë për në Florida "shumë shpejt". "Shpresoj se atje nuk ka shumë njerëz në rrugë" tha ai duke folur për Uraganin Irma, të cilin e qua...
Tre të vdekur deri tani nga Uragani Irma në Florida
Një zëvendës- sherife është mes tre personave që u vranë nga goditja e uraganit Irma në Florida Ndihmëssherifja Julia Bridges, 42 vjeç, vdiq nga një goditje në kokë teksa ngiste makinwn në qark...