Etiketa: is_tag

I FUNDIT/ IRMA DEGRADON NË STUHI TË KATEGORISË 3
Irma ka degraduar në stuhi të kategorisë tre, njofton Qendra e Stuhive në Shtetet e Bashkuara Shpejtësia e erërave është ulur në 193 km/h (120mph) nga 209km/h (130mph). Megjithatë, Qendra pa...
Tufani Irma godet fort Amerikën. Stuhi masive zbarkojnë në Florida. VIDEO
Pjesë të qytetit të Miami ndodhen nën ujë, teksa tufani Irma i drejtohet Floridas, duke shkaktuar stuhi gjatë gjithë jugut të shtetit. Kategoria katër e stuhisë me mbëhtetje nga erëra të fuqish...
Tufani Irma zbarkon në Florida
TALLAHASSEE, Florida —Nga Key  West  në Pensacola, 20,6 milionë bannorë të Floridës po ndjejnë pasojat e Tufanit Irma, teksa stuhia po godet shtetin. UPDATE 2:15 a.m. ET: Stuhia Irma vazhdon të...
Nuk ka më kohë për evakuimin në Florida; kush mbeti të përballet me fatin.
(FOTO: Brezi i parë i stuhisë Irma sapo ka prekur  Miami) Një pjesë banorësh të shtetit të Florida, mes të cilëve edhe shqiptarë, nuk kanbë pranuar të evakuohen nga tufani 'monster' Irma. tani k...
Shqiptarët e Floridas nuk pranojnë të largohen nga ‘Irma’; edhe këtu të përçarë
Nga Lek Gjoka ... Në shtetin e Floridës jetojnë mbi 50 mijë qytetarë shqiptarë ku pjesa me e madhe janë stabilizuar dhe janë bërë një me qytetaret e tjerë të Floridës sidomos brezi i ri . Dukë ...
Stuhia ‘Irma’ do të shkretojë Floridën ose shtete fqinje në Shtetet e Bashkuara.
Tufani 'Irma' do të "shkretojë" ose Floridën, ose shtete fqinjë me Floridën, deklaroi kreu i agjencisë së emergjencave federale në Shtetet e Bashkuara. Brock Long tha se pjesë të Floridës mund ...
Alarm mbi ‘Irma’. Florida nis planin urgjent për të përballuar Tufanin.
Tufani ‘Irma’ është zgjuar fuqishëm në kategorinë katër. Paralajmërimi është lëshuar për disa nga ishujt Karaibe. Shteti Florida në Shtetet e Bashkuara ka shpallur gjendjen e emergjencës. Prite...
Dy njerëz të njohur në Florida shpallin “Divorcin Trump”.
Të dy kanë vendosur të ndahen nga njëri tjetri në çift, por kësaj ia kanë vënë emrin "Divorci Trump" Një çift mjaft i njohur në Palm Beach, Florida, kanë marrë një vendim të pazakontë që të shp...
Një vajzë e sapo lindur, e vjedhur prej 18 vjetësh, gjendet e gjallë
Një bebe vajzë që ishte vjedhur sapo kishte lindur në spitalin e Florida, u gjet e gjallë pas 18 vjetësh, deklaroi Policia në South Carolina. Emri i vajzës është Kamiyah Mobley. Ajo u vodh në k...
Brief/ 5 të vdekur, të paktën 12 të plagosur nga të shtënat në aeroportin Fort Lauderdale-Hollywood Florida.
(FOTO: Pamje nga ngjarja)/ Pesë persona kanë mbetur të vrarë dhe të paktën 12 të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave në Aeroportin Fort Lauderdale–Hollywood në Florida, sonte, e Premte, konfi...