Etiketa: g20

Putin bisedon për Sirinë, Iranin, Venezuelën me Trump në G20
FRANCES MARTEL Presidenti rus Vladimir Putin diskutoi qëndrimet e kundërta ndaj luftës civile Siriane, krizës humanitare në vazhdim në Venezuelë, tensioneve me Iranin dhe çështjeve të tjera ndë...
ESE/ Nëse tango e SHBA-Kinë është jashtë faze, ne të gjithë do ta paguajmë çmimin
-Ky samit i G20 shënon një moment kyç në shmangien e një përplasjeje midis superfuqisë së konsoliduar dhe pretenduesit në rritje të shpejtë, thotë Roger Boyes- Nga: The Times/  Skenari mund ...
Trump dhe Putin kishin një takim ‘jozyrtar’ në G20, thotë Shtëpia e Bardhë
By Louis Casiano | Fox News Presidenti Trump dhe udhëheqësi rus Vladimir Putin kishin një bisedë "jozyrtare" në Grupin e Samitit 20 në Buenos Aires të premten, tha Shtëpia e Bardhë. "Siç ësh...
Vendet e G-20 bien dakord mbi tregtinë, emigracionin; jo për ndryshimet klimatike
The Associated Press BUENOS AIRES, Argjentinë (AP) - Udhëheqësit e Grupit të 20 ranë dakord të shtunën për të rregulluar sistemin e tregtisë botërore pas bisedimeve të vështira gjatë gjithë nat...
Në Buenos Aires hapet samiti i grindjeve i G20
Buenos Aires (AFP) - Udhëheqësit e G20 duke përfshirë presidentët e Shteteve të Bashkuara, Rusisë dhe Kinës, hapën bisedimet e samitit të premten, të ndjekura nga ndarjet më të thella në historinë...
Samiti Trump- Putin në Buenos Aires: ballë për ballë për të diskutuar mbi Ukrainën
-Pas paqartësive të Trump mbi takimin me Putin në Argjentinë, arrijnë thashethemet e para rreth konfirmimit të samitit. Kremlini menjëherë ishte deklaruar se ishte ne favor- Në mes të tensionit...
Trump dhe Putin kishin një tjetër bisedë, të pazbuluar, gjatë G20
(FOTO: Gjatë darkës, Melania qëndroi në krah të Putin. REUTERS)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe homologu Rus, Vladimir Putin kishin një tjetër bisedë, deri tani të pazbulu...
G20: Trump përshëndet bisedimet si “të suksesshme” pavarësisht nga vijat ndarëse.
(FOTO: Trump tha se samiti G20 ishte orgnizuar aq bukur nga zonja Merkel)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka deklaruar se samiti G20 në Gjermani ishte një “sukses i mrekullues...
Ivanka Trump, për pak, zë vendin e të atit, Donald Trump në tavolinën e G20
( FOTO: Ivanka Trump zëvendësoi të atin ne sesionin e sotëm të G20 dhe priti sa të vijë ai për tu ulur në vendin e tij)/ Ms Trump accompanied her father to earlier sessions before sitting in fo...
Në trazirat e Hamburgut janë plagosur 160 policë.
  Në Hamburg të Gjermanisë kanë vazhduar protestat kundër Samitit G20. Një pjesë e protestuesve të dhunshëm, kanë krijuar trazira, të cilat po vazhdojnë edhe sot. Siç njofton policia gj...
Faqja 1 prej 212