Etiketa: is_tag

“Gërdeci”, shtyhet për në 6 mars seanca ndaj Fatmir Mediut.
Gjykata e Posaçme ka shtyrë për në 6 mars seancën ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Shkak i shtyrjes mungesa e kryesueses Irena Gjoka, e cila ishte angazhuar në një aktivitet të Gj...
Çështja “Gërdeci”/ SPAK kërkon të pyetet Mediu, letërporosi në SHBA për të marrë në pyetje kreun e kompanisë ‘SAC’
SPAK kërkon të gjendet dhe të thirret Anjola Agolli ish sekretare e ministrit të Drejtësisë, e cila nuk është gjetur megjithëse SPAK ka vënë më dispozicion një adresë të re të saj. Ndërkohë u p...
Çështja Gërdeci/ Faksi ‘Për Shkëlzenin’, SPAK kërkon të gjendet ish-sekretarja e Aldo Bumçit
Në GJKKO u mbajt seanca e radhës për masakrën e Grëdecit. SPAK ka kërkuar të gjendet dhe të thirret Anjola Agolli ish-sekretare e Ministrit të Drejtësisë, e cila nuk është gjetur megjithëse SPA...
Ylli Pinari përballet me Mediun në gjyq: Demontimi nuk parashikohej në legjislacionin shqiptar, ku shkoi 300 ton barut?
Në procesin ndaj ish-ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu dëshmoi Ylli Pinari, ish-drejtor i ndërmarrjes shtetërore në MM, MEICO. Në Gjykatë gjatë dëshmisë Pinari mohoi se kompania shtetërore e ...
Sot seanca për “Gërdecin”, ish-ministri i Mbrojtjes, Mehdiu, paraqitet në GJKKO
Zhvillohet sot seanca e radhës për ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediu në lidhje me çështjen ‘Gërdeci’. Vetë Mediu është paraqitur mëngjesin e sotëm në GJKKO. Në këtë seancë pritet që të...
Gërdeci/ GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin në 14 dhjetor
GJKKO thërret më 14 dhjetor Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin. Ata do të pyeten në cilësinë e dëshmitarit në seancën gjyqësore për ish ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu I cili akuzohet për shpërd...
Mediu në gjykatë për Gërdecin: ‘Do të doja të zhbëja atë që ndodhi, por nuk kam forcë…’.
Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu u paraqit ditën e sotme në seancën që u zhvillua për çështjen e Gërdecit. Në deklaratën e tij në gjykatë, Fatmir Mediu teksa ka shpjeguar pozicionin e tij...
Gjyqi ndaj Mediut për ‘Gërdecin’/ Merren në pyetje 4 nga 8 dëshmitarët e thirrur në seancë
Këtë të enjte po mbahet seanca e radhës ndaj ish ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu, i marrë si i pandehur nën akuzën e shpërdorimit të detyrës të kryer bashkëpunim për shpërthimin e Gërdecit. G...
Gjykata e Strasburgut u jep të drejtë familjarëve të viktimave në Gërdec.
Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut ka dalë me vendim për padinë e familjarëve të Gërdecit. Teksa kjo çështje ndodhet në Gjykatën e Posaçme me kërkesë të SPAK, Strasburgu thotë se ndër v...
Gjykata Speciale: ‘Shkëlzen Berisha do thirret si dëshmitar në gjyqin ndaj Fatmir Mediut për Gërdecin!’.
Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha do të thirret si dëshmitar në gjyqin ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes në qeverinë e babait të tij, Fatmir Mediu. GJKKO ka pranuar sot kër...