Etiketa: gjermani

Fox News e paraqet situatën në Shqipëri “shqetësuese” mes Amerikës dhe Gjermanisë.
    Sipas Fox News/ Diplomati amerikan Adam Ereli, ish ambasador i SHBA në Bahrein,  ishte i ftuar në një program të komentatorëve në Fox News. Programi i Fox News i dedikohe...
Një burrë goditet me hanxhar në Gjermani pak orë pas sulmit me sëpatë
  Një burrë 80 vjeçar është goditur nga një i panjohur dhe që dyshohet se është autori, i cili mbante në duar një hanxhar, në një parkim makinash në Dusseldorf, vetëm pak or pas një sulmi ...
Tjetër sulm në Gjermani, sulmohet me gaz stacioni i trenit në Hamburg
Një tjetër sulm ka ndodhur në Gjermani në harkun e 24 orëve. Sipas mediave vendase, është sulmuar me gaz stacioni i trenit në Hamburg. Nga të dhënat paraprake, 50 persona kanë shfaqur probleme ...
Personi që sulmoi me sëpatë 9 persona në Dusseldorf të Gjermanisë, është kosovar, sipas medias gjermane
Zbulohet identiteti i kosovarit që sulmoi me sëpatë 9 persona në stacionin e trenit në Dusseldorf të Gjermanisë. Mediat gjermane thonë se personi që kreu sulmin në stacionin e trenit në Gjermani, ...
Parlamenti Gjerman- disa orë “pa lidhje, por askush nuk dyshohet për hakerim.
Media Gjermane tha se Parlamenti i vendit ka qenë “offline” për disa orë por askush nuk është akuzuar as dyshuar se ka hakeruar linjën e Parlamentit. Agjencia e Lajmeve, dpa, raportoi se Bundes...
Gjermani: Rreth 10 sulme në ditë mbi emigrantët në vitin 2016.
(FOTO: Sulmet me zjarrvënie në banesat e emigrantëve janë bërë të zakonshme në Gjermani Rreth 10 sulme në ditë janë shënuar mbi emigrantët në Gjermani gjatë vitit 2016- tha Ministri i Punëve të...
Gjermania do të rrisë ushtrinë e saj pasi Mike Pence e nxiti në Munih
Gjermania do të rrisë ushtrinë e saj ën afërsisht 200,000 trupa gjatë shtatë vjetëve të ardhshëm- tha ministri i Mbrojtjes të Martën, një ditë pasi zëvendës- presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mi...
Gjitha shtesa e buxhetit gjerman- 2016, 6 miliardë euro, caktohet për emigrantët.
  (FOTO: Wolfgang Schäuble, ministri i Financave i Gjermanisë)/ Qeveria gjermane do të alokojë komplet shtesën e  buxhetit për vitin 2016, prej 6 miliardë euro, për emigrantët. Kjo zgje...
Një Europë kaq e dobët nuk ka të ardhme.
(FOTO: Joshka Fisher, ish ministër i Punëve të Jashtme i Gjermanisë)/ Ish-ministri i Jashtëm gjerman Joschka Fischer, në një intervistë për “Corriere della Sera”, shprehet se zhvillimet politik...
Gjermania anulon Samitin me Izraelin për shkak të mosmarrëveshjeve për ndërtimet në Bregun Perëndimor.
Sipas zyrtarëve gjerman dhe izraelit, Gjermania ka anuluar një samit të planifikuar mes qeverisë gjermane dhe qeverisë izraelite. Sipas raportimeve, anulimi erdhi për shkak se rreth kancelares Mer...
Faqja 18 prej 22« E para...10...1617181920...E fundit »