Etiketa: gjermani

Gjermania zgjedh president Frank- Walter Steinmeier.
(FOTO: Frank-Walter Steinmeier,që sot president i Gjermanisë)/ Gjermania zgjodhi  sot si presidnet të Re publikes një përfaqësues të qendrës së majtë, Frank-Walter Steinmeier, aleat i kancelare...
Nuk është gjetur asnjë e dhënë që provon ndërhyrje nga Rusia në politikën gjermane
Pas një inspektimi që zgjati plot një vit për të kuptuar nëse Rusia ka futur hundët në politikën Gjermane, agjencia e inteligjencës federale nuk ka gjetur asnjë të dhënë fushate me origjinë nga Kr...
9 nga 10 radikalët e majtë të Berlinit ende jetojnë me prindërit, dhe nuk kanë një të dashur.
Ndërkohë që numri i incidenteve ekstremiste të të majtëve rritet, agjencia e inteligjencës së shtetit Gjerman ka nxjerrë një relacion mbi ekstremizmin e majtë ku tregon se shumica e “radikalëve” e...
Mbi 30% e grave në Gjermani kanë gjymtuar organin seksual brenda tre vjetëve për shkak të Emigracionit.
Është rritur në 30 për qind numri i grave në Gjermani që po vuajnë gjymtimin e organit gjenital (FGM) në vetëm tre vjet, teksa në vende ku ka më shumë emigrantë fenomeni është rritur në 40 për qin...
Papa Schulzi del para Mutti Merkelit
Nga Pascale Hugues/  Kandidati i PSD-së lë pas për të parën herë kancelaren në sondazhet për zgjedhjet e vjeshtës së ardhshme. Të gjitha dritat ishin të kuqe këtë pasdite në selinë e kancela...
Schaeuble: Politikat e Bankës Evropiane me euro-n shkaktojnë humbje të mëdha për Gjermaninë.
(FOTO: Wolfgang Schaeuble, ministri Gjerman i Financave)/ Ministri Gjerman i Financave , Wolfgang Schaeuble tha në një intervistë për një gazetë gjermane me 5 shkurt, se kursi i shkëmbimit të e...
Gjermani: ‘Thuajse të gjithë azilkërkuesit lejohen të qëndrojnë përgjithmonë’.
Rreth 99 për qind e azil kërkuesve të vendosur në Gjermani lejohen të qëndrojnë përherë në gjermani, sipas një investigimi të kryer nga gazeta Die Welt dhe i publikuar të Enjten. Megjithëse azi...
Ministri i Punëve të Jashtme i Gjermanisë do të vizitojë Shtetet e Bashkuara për të “ofruar miqësi”.
  (FOTO: Sigmar Gabriel, zëvendës kancelar dhe minister i Punëve të Jashtme të Gjermanisë)/ Ministri i Jashtëm  i Gjermanisë është nisur  për në Uashington për të takuar sekretarin e Sh...
Stuhi e tmerrshme ngricash përplaset mbi Francë e Gjermani. FOTO.
(FOTO: Pamje nga Lion-sur-Mer, në veri të Francës)/ Një stuhi ngricash  ka përfshirë Europën Perëndimore, duke shkaktuar ndërprerje të energjisë në shumë shtëpi, rënie pemësh dhe ndërprerje të ...
Dje në Gjermani ekzekutohet një shqiptar në sy të fëmijës; sot gjendet motori i autorëve. VIDEO
(FOTO: Pamje e vendit ku u krye krimi)/ Dy atentatorë vranë dje një shqiptar 46 vjeç në prani të vajzës së tij të vogël në qytetin gjerman Visselhovele. Policia dyshon se atentatorët janë sh...
Faqja 19 prej 22« E para...10...1718192021...E fundit »