Etiketa: is_tag

Gjykata e Apelit lë në fuqi vendimin e shkallës së parë për sekuestrimin e pasurive të Ylli Ndroqit
Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi vendimin për sekuestrimin e pasurimve të biznesmenit Ylli Ndroqi. Bëhet fjalë për sekuestrimin e 26 pasurive të Ndroqit. Avokati i tij Al...
Këshilltari i Metës, ish i burgosur për përvetësim pronash, padit në Gjykatë ‘përvetësimin’ e Teatrit.
Koment/ Ashtu siç kishte paralajmëruar me pare, Presidenti i Republikës, Ilir Meta iu drejtua sot Gjykatës Kushtetuese sërish për çështjen e Teatrit Kombëtar. Por si njeriu që do të dorëzont...
Kina Komuniste duhet të paditet për pandeminë e koronavirusit, thotë një Think Tank Britanik.
Nga BREITBART NEWS Një think tank Britanik ka thënë se shtetet perëndimore ku dhjetra mijëra njerëz kanë vdekur dhe ekonomia e të cilave është dëmtuar nga koronavirusi Kinez, duhet ta padisin s...
Harvey Weinstein dënohet 23 vjet burgim për përdhunim dhe ngacmim seksual; baras me burgim përjetë.
Producenti, tashmë i poshtëruar, Harvey Weinstein është dënuar me 23 vjet në burg për përdhunim dhe ngacmime seksuale. Weinstein u gjet fajtor në gjykatën e Nju Jorkut muajin e kaluar, duke i d...
Salvini, Itali: Senati voton që lideri i të djathtës të përballet me gjyqin.
-Zoti Salvini në mënyrë të përsëritur ka thënë se ai kërkon të paraqitet në gjykatë- Senati Italian ka votuar për të lejuar prokurorët që ta dërgojnë në gjyq liderin e të djathtës, Matteo Salvi...
Dosja gjyqësore e Lul Bashës bie në duar të tre gjykatësve demokratë; mes tyre Fatmira Hajdari.
Koincidencë apo ironi e fatit, dosja ndaj Lulzim Bashës në Gjykatën e Apelit i është caktuar Fatmira Hajdarit. Gazetarja Klodiana Lala tha për ‘BalkanËeb’ se shorti ka përzgjedhur sot znj. Hajdari...
Gjykata mbylli dosjen e Bashës. Reagon PS: ‘Kjo nuk është çështje vetëm e Drejtësisë shqiptare”.
Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës e cila mbylli dosjen ndaj Lulzim Bashës ka reaguar numri dy i Partisë Socialiste,  Taulant Balla. Ai thotë se kjo dosje nuk mund të mbyllet dhe kërkon hetim KLG...
Ish deputeti Salijanji dënohët me një vit burg për përfshirjen në dosjen kriminale “Babale”.
Gjykata e Shkallës së Parë ka dënuar me 1 vit burg Ervin Salianjin, ish-deputetin e Partisë Demokratike. Vetëm një javë më parë, Prokuroria dha pretencën e saj ku kërkoi 1 vit e 6 muaj burg, të ko...
Dosja hetimore mbi Bashën niset për në Gjykatë, por fati i të pandehurit mbetet stand-by.
-Dosja e përfundoi afatin sot, në 12 dhjetor. Por në dosje është hequr akuza më e rëndësishme për ‘pastrim parash në procesin e lobimit me financa ruse. Sidoqoftë, asgjë nuk ëhstë vendimtare. Gjyk...
Gjykata dënon me gjobë dhe me një kusht ‘për shpifje’ ish-deputeten e PD-së Jorida Tabaku.
Gjykata e Tiranës ka dënuar ‘për shpifje’ ndaj kryeministrit Edi Rama, ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku. Dënimi ndaj saj është një gjobë prej 300 mijë ( 3 milion) lekë që duhet të paguajë Tabak...