Etiketa: inaugurimi

Qeveria betohet në Presidencë. Rama u vendos ‘vijat e kuqe’ ministrave: Zero tolerancë për shkeljet etike!
“Betohem në nderin tim, se do të zbatoj me përpikëri Kushtetutën dhe ligjet, si dhe do të kryej me përgjegjësi detyrën shumë të rëndësishme që më është besuar, të anëtarit të Këshillit të Ministra...
Inaugurimi I Joe Bajden do të ketë ndryshime: Udhëtimi në Amtrak u anulua për shkak të shqetësimeve të sigurisë
-Ekipi i Biden ka sjellë një ish-këshilltar për sigurinë e vendit nga administrata Obama për udhëzime në lidhje me inaugurimin dhe ngjarjet e ngjashme-.   Shqetësimet e Sigurisë në Uash...
Emmanuel Macron Inaugurohet si president i Francës, nesër ‘lutet’, në Berlin. FOTO
Presidenti i ri i Francës, Emmanuel Macron, zyrtarisht është President i Francës që sot. Ceremonia e inaugurimit u zhvillua në pallatin presidencial Elysee. Paraardhësi i tij, Francois Hollande...
PSE MAJTISTËT E DO TA KTHENIN NË DHUNË DITËN E IANUGURIMIT TË TRUMP? Video
  -'Asnjë nga këta para administratës Obama nuk i shkoi në mendje që të kryejë ose të inkurajojë të tilla sjellje’-   Një ditë pasi e kishin quajtur veten si protestues “anti- f...
INAUGURIMI I PRESIDENTIT TRUMP NE FOTO
Bota sot u ndje krejt ndryshe, gjithë sytë e njerëzimit u drejtuan në Uashington, në  ceremoninë e Betimit të Presidentit Trump. Edhe kamerat e fotografëve dhe sytë e artistëve, gjithashtu. ...
VIDEO: Ceremonia e Inaugurimit të Presidentit Trump dje e Enjte, orë pas ore. (Sipas orës Lindore)
12:53 AM: Shiko Videon çfarë thotë Trump në pritjen me donatorët: https://youtu.be/EwAiQ7aWLSY 11:10 PM: Dhjetëra mijë protestues anti- Trump larguan nga protesta  majtistin Michael Moore të...
Project VERITAS zbulon planet që kanë bërë për të përçarë ceremoninë e Inaugurimit të Trump.
Project Veritas i James O’Keefe, të Martën publikoi videon e dytë ku përfshihet një diskutim i fshehtë me shumë individë që shpjegojnë planet e tyre për të prishur Inaugurimin e Donald Trump ditën...
Donald Trump bën të qartë : Inaugurimi është i Amerikanëve, nga Amerikanët, për Amerikanët.
  (FOTO: Donald Trump në ditët para Inaugurimit)/ Publiku mund të marrë pjesë në dy ngjarje të Ënjtën, në nder të Presidentit të zgjedhur Donal Trump; një ditë para Ditës së Inaugurimit...
Donald Trump bën deklaratën madhore mbi Inaugurimin. Ja agjenda:
  Pasditen ne 20 Janarit, Donald Trump do të betohet si President i 45 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo vjen pas shumë ditësh të mbushura me plot aktivitete, ceremoni, bisedime, pë...
Trump: Një himn antiracist në inaugurimin e tij? VIDEO
(FOTO: Rebecca Ferguson)/   E kontaktuar për ceremoninë, këngëtarja britanike Rebecca Ferguson ka bërë të ditur kushtin e saj: Do të interpretojë "Strange Fruit" të Billie Holiday. M...
Faqja 1 prej 212