Etiketa: is_tag

Trump: ‘Kam një bisedë me Rouhan…, për të mirën e tyre dhe për të mirën e Amerikës’.
 Nga: Andrew BEATTY, AFP/   (FOTO: Presidenti i SHBA Donald Trump gjatë një konference të përbashkët shtypi me Kryeministrin italian Giuseppe Conte (AFP Photo / Jim WATSON) Uashington (AFP) ...
Trump po bën gati takimin me ‘armikun’ e tij në Iran, presidentin Rouhan
Donald Trump  ka ofruar takim me liderin e Iranit " pa parakushte", dhe " në çdo kohë". "Unë do të takohem me cilindo. Unë besoj edhe për këtë takim "- iu tha reporterëve presidenti i Shteteve ...
Komplot në Paris për një sulm mbi opozitën Iraniane; arrestime në Europë.
Belgjika, Franca dhe Gjermania kanë ndaluar gjashtë persona, ku përfshihet edhe një diplomat Iranian i akredituar në Vjenë. Ndalimet janë bërë për shkak të një komploti të dyshuar të një sulmi me ...
Shtetet e Bashkuara njofton për “sanksionet më të forta në histori” mbi Iranin.
Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo ka thënë se Shtetet e Bashkuara po imponon sanksionet më të forta më histori”” mbi Iranin. Në një fjalim të mbajtur në Uashington me dip...
BE lëviz për të bllokuar sanksionet e SHBA kundër Iranit
Komisioni Europian ka zbuluar planet e tij për përdorimin e një sërë masave ligjore që do të bllokojnë sanksionet e Shteteve të Bashkuara kundër kompanive që aktualisht po bëjnë biznes me Iranin, ...
Izraeli i përgjigjet sulmit me raketa nga Irani, sulmon objektivat në Siri. VIDEO
Izraeli thotë se ka goditur thuajse gjithë infrastrukturën ushtarake të Iranit në Siri. Sulmi është kryer si përgjigje e një rakete Iraniane që goditi Lartësitë e Golan. Ushtria e Izraelit tha ...
Forcat Iraniane hedhin raketa drejt pozicioneve Izraelite në Lartësitë Golan.
Ushtria e Izraelit tha se forcat Iraniane hodhën raketa në pozicionet Izraelite në zzonën e pushtuar të Lartësive Golan. Ushtria tha se rreth 20 raketa u hosdhën nga GArda Revolucionare e Irani...
Europa po lufton që të ruajë marrëveshjen me Iranin
Fuqitë perëndimore thonë se ata janë të përkushtuar ndaj marrëveshjes nukleare me Iranin, pasi presidenti Donald Trump njoftoi tërheqjen e  Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja. Mbretëria e Ba...
Donald Trump tërheq Shtetet e Bashkuara nga marrëveshja bërthamore me Iranin.
Presidenti tha se Shtetet e Bashkuara do të dalë nga marrëveshja bërthamore me Iranin duke e quajtur lëvizjen “tërheqje”. Veritas. com. al...
Presidenti Trump po flet mbi vendimin e tij për paktin nuklear me Iranin
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump në këto momente po deklaron vendimin e tij mbi paktin bërthamor me Iranin 2015 JCPOA.  Pritet që Trump të tërhiqet nga marrëveshja Veritas.com.a...