Etiketa: is_tag

A do të kthehen muxhahedinët nga Shqipëria në Iran?! Krimi nuk është njëri ‘i mirë’ tjetri ‘i keq’
  Ndryshimi i ‘klimës’ politike në Perëndim, ku politikat e kufijve të hapur dhe të ‘dyerve të shqyera’ të kryera nga elitat liberale majtiste dhe qeveritë demagogjike ndodhen në ‘morsën’ ...
Rouhani i Iranit emëron tre gra zëvendës- presidente
( FOTO: Zonja Ebtekar është riemëruar si zëvendës presidente)/ Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani ka emëruar tre gra si zëvendës-presidente dhe një grua si asistente e të Drejtave Civile, pas...
Terorizmi iranian po depërton në Shqipëri/ DASH
“Iran News Update”, duke iu referuar raportit të DASH, shkruan se Irani po e shton gjithnjë e më shumë praninë e tij dhe burimet në Europë, veçanërisht në Ballkan ku mes vendeve të tjera e shënjes...
Sulmet e para të IS në Iran. 12 të vdekur pranë Parlamentit dhe te mausoleumi Khomeini.
(FOTO: Ky mesazh, i postuar nga 'Fars News', tregon shpwrthimin jashtë mausoleumit)/ Një sulm i dyfishtë mbi parlamentin Iranian dhe mausoleumin Ayatollah Khomeini  në Tehran, kanë vrarë të pak...
Një anije Amerikane hap zjarr mbi anijet Iraniane në Gji.
  (FOTO: Momenti kur Forcat detare Amerikane qëllojnë mbi anijet Iraniane gjatë incidentit të Fortesës së  Hormuzit)/ Para tre orësh/ Veritas.com.al/ Një anije Destrojer e Shteteve t...
Ish presidenti i Iranit, Rafsanjani vdes në moshën 82 vjeç.
(FOTO: ish presidenti i Iranit, Rafsanjani)/ Ish- presidenti i Iranit, Ali Akbar Hashemi Rafsanjani, një figurë dominonte në politikën e vendit që nga vitet 1980, ka vdekur në moshën 82 vjeç- r...
Ayatollah për Trump: “Ne do të rezistojmë deri në frymën e fundit!”
  (FOTO: Manifestime në Iran duke përqeshur liderët amerikan) Gjatë faljeve të të Premtes, Ayatollah Ahmad Khatami i Iranit paralajmëroi Presidentin e zgjedhur të shteteve të Bashkuara ...
Rouhani i Iranit për Presidencialet në Amerikë: Do të preferoja nga e keqja te më keq, ose nga më e keqja te keq”.
Presidenti Iranian, Hassan Rouhani kritikoi Clinton dhe Trump duke i "akuzuar dhe duke i tallur" për sjelljen e tyre gjatë debateve të fushatës elektorale. Rouhani foli në daljen e parë publike rr...
ISIS ka përdorur armë kimike ndaj trupave amerikane në Iran
  Ushtria amerikane ka ngritur dyshime se Shteti Islamik mund të ketë sulmuar bazën e trupave amerikane në Irak me armë kimike. Sulmi i ndodhur ditën e martë, fatmirësisht nuk pati asnjë viktim...
Irani, në luftë me Shqipërinë për muxhahidinët?!
  Agjencia Iraniane e Lajmeve në gjuhën shqipe, “ParsToday” ka paralajmëruar Shqipërinë se ndodhet në prag lufte për shkak të pranimit të grupit të muxhahedinëve, të shpallur armiq nga Rep...