Etiketa: is_tag

Venecia nën ujë, ndërsa stuhitë e vdekjes godasin Italinë. FOTO
Sheshi qendror i San Marko ishte mbyllur ditën e Hënë, pasi niveli i ujit kapi "acqua alta" (ujë lart) në 156cm (5.1ft). Është lartësia e katër më e larta e ujit që ka ndodhur ndonjëherë. Përte...
Stuhitë godasin Italinë; nëntë të vdekur dhe një i zhdukur.
Agjencia Italiane ANSA njofton se stuhitë e forta që kanë shpërthyer të Dielën dhe të hënën në Itali, deri tani kanë lënë nëntë të vdekur dhe një të zhdukur. Pasoja të rënda kanë mbetur sidomos...
Bannon përgatit luftën për BE-në: një dhomë lufte për të fituar sovranistët
Bannon e merr Italinë si model: "Është e rëndësishme nëse kuptojmë guximin". Pastaj këshilla per qeverinë verdhë-gjelbër: "Rregullo buxhetin, nevojitet rritje më e madhe" Nga: Sergio Rame / ...
“Eurodeputetët e Pd të financuar nga Soros”. Demokratët çojnë në gjykatë Foa-n
(Europarlamentarët demokratë njoftuan se duan të padisin presidentin e RAI i cili i ka akuzuar ata se po financohen nga Soros)   Disa eurodeputetë të Pd njoftuan se duan të padisin Marc...
Matteo Salvini mbi Italexit: “Zgjedhjet një okazion historik për të ndryshuar këtë BE”.
Një sondazh i qarkulluar në orët e fundit flet shumë qartë: vetëm 44% e italianëve deri tani thonë se do të votonin për të qëndruar brenda Bashkimit Evropian. Një sondazh që nuk i ka shpëtuar M...
Italia jashtë nga euro, Mario Draghi preferon që Italia ‘ të flejë’, se po u zgjua ra BE.
Shumë në Itali tifozojne për spread që të shohin rrëzimin e qeverisë së Lega dhe M5s. Përkundër asaj që mund të hipotetizohet, megjithate ndër anti-sovranistët nuk është Mario Draghi. Përkundra...
Juncker kërcënon: “Nuk do të shtojmë tjetër fleksibilitet për Italinë”
Juncker i BE kërcënon Italinë: "Ne nuk do ti shtojmë fleksibilitet fleksibilitetit: Italia ka qenë në gjendje, në tre vitet e fundit, të shpenzojë 30 miliardë euro më tepër pa sanksione" Ndërsa...
“Fundi i euros, Italia si Greqia”. Jean-Claude Juncker kërcënon, Matteo Salvini e rrëzon: “Tani ne …”
Evropa e rrethon Italinë e Lega-s dhe M5S dhe Matteo Salvini bën murin. Presidenti i Komisionit të BE-se Jean-Claude Juncker ka thënë shprehimisht se nëse Brukseli leshon pe mbi manovren ne defici...
Steve Bannon: “Italianë jini të kujdesshëm, Europa ju do në krizë”
"Italiane kujdes ". Steve Bannon ka leshuar projektin e tij evropian The Movement, i cili mirëpret siglat populiste dhe sovraniste nga e gjithë Evropa dhe ka takuar Matteo Salvinin, Luigi Di Maion...
Mjeshtra, mitomanë dhe mite… Gazetarët- parë nga Feltri
Drejtori tregon për moshën e artë të gazetave. Me histori vdekjeprurëse për Afeltra-n, Montale-n dhe të tjerë ... Nga: Luigi Mascheroni/  Vittorio Feltrit, në fund të fundit, ne peshën neto ...