Etiketa: is_tag

Tensionet në Veri të Kosovës, Clinton nga Tirana: Duhet t’i jepet fund kësaj marrëzie.
Ish-presidenti Bill Clinton gjatë fjalës së tij në ceremoninë mikpritëse në Tiranë, ka komentuar edhe situatën aktuale në Kosovë. Ai tha se tensionit mes Kosovës dhe Serbisë duhet t’i jepet fund....
Trump autorizon deklasifikimin total ’të çdo’ dhe ‘të gjithë dokumentet’ që kanë të bëjnë me mashtrimin në Rusi dhe emailet e Clinton
Presidenti Donald Trump të martën në mbrëmje shkroi në Twitter se ai ka "autorizuar plotësisht" "Deklasifikimin e plotë" të çdo dhe të gjitha dokumenteve që kanë të bëjnë me hetimin e FBI-së në fu...
Dëshmia e vajzës së abuzuar: ‘Clinton ka qenë në ishullin e Epstein!’
Bill Clinton ka qëndruar në vilën e Jeffrey Epstein, në ishullin privat në Karaibe, të miliarderit pedofil, sepse “i kishte një borxh”… Kështu thuhet në një dëshmi të dhënë para 9 vitesh, por të p...
Arrestohen udhëheqësit e një milicie anti-emigrante: “Donin të vrisnin Obamën, Klintonin dhe Sorosin”
-Për planifikimin e atentateve, FBI ka arrestuar krerët e grupit United Constitutional Patriots- Nga: Gerry Freda / Në Shtetet e Bashkuara, FBI kohët e fundit ka parandaluar atentate ndaj si...
Bie çmimi i biletave të turit të Klinton, deri 7 ose edhe në 1.026 dollarë.
Çmimi i biletave për të dëgjuar fjalimet e ish presidentin Bill Klinton dhe Hillary, kanë zbritur deri në 7 dollarë në disa shtete- dhe vendet e sallave janë bosh, raporton Breitbart News. Ish ...
83% e këshilltarëve financiarë preferojnë Trump mbi Clinton
Nga Alex Swoyer/ Breitbart, SHBA Një pyetësor nga  Woodbridge Wealth ka pyetur këshilltarët financiar dhe ka zbuluar se 83 për qind e tyre besojnë se Donald Trump kujdeset për një rritje afat- ...
Tramp duket se ka hapur rrugën drejt Shtëpisë së Bardhë
    By Chris Kahn | NEË YORK   Kandidati Republikan për President, Donald Trump duket se tashmë e ka gdhendur shtegun më të gjërë për në Shtëpinë e Bardhë, teksa një num...
Tramp: Putin është lider më i mirë se Obama
    Kandidati Republikan për President tha në një forum se presidenti Rus “ka qenë një lider shumë larg se presidenti ynë (Obama) ka qenë”. Kjo erdhi në të njëjtën ditë kur shefi i ...